W New Delhi policja uruchomiła portal internetowy mający na celu poprawę bezpieczeństwa starszej części społeczeństwa.
Żydowska organizacja opiekująca się starszymi osobami (Council for Jewish Elderly’s [CJE] Crime Victim/Witness Assistance) w Chicago ogłosiła zbiórkę używanych telefonów komórkowych - informuje serwis „The Jewish United Fund”.
Żadna policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, dzięki którym mieszkanie i jego zawartość będą bezpieczniejsze.
Dziś wrocławscy seniorzy - słuchacze prowadzonej przez policję Akademii Bezpiecznego Seniora, będą zdawać praktyczne egzaminy podsumowujące ich wiedzę z zakresu osobistego bezpieczeństwa.
Dziadkowie są często tymi, którzy sprawują opiekę nad wnukiem podczas nieobecności rodziców. To oni nierzadko żegnają wnuczka, kiedy ten wychodzi do szkoły, oni też najczęściej czekają na niego w domu, gdy wraca po skończonym dniu w szkole.
Carole Grainger dorastała z trzema braćmi, którzy zawsze potrafili ją obronić. Odkąd przeprowadziła się do Ottawy w Kanadzie obawia się o swoje bezpieczeństwo. Jak sama przyznaje, dotąd mieszkała w mieście, gdzie nie trzeba było zamykać drzwi w obawie przed obcymi, tutaj życie wygląda zupełnie inaczej.
W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna czyni ogromne postępy w badanich i metodach leczenia różnorodnych schorzeń, ludzie żyją znacznie dłużej niż kiedykolwiek. Nie jest to jednak automatyczne i przede wszystkim od nas zależy, czy traktując w odpowiedni sposób nasze ciało, umysł i duszę uda nam się cofnąć czas.
Statystyki policyjne wskazują, że rośnie liczba zdarzeń kryminalnych na terenie ogródków działkowych. Złodzieje nie tylko kradną cenne przedmioty, ale również niszczą i dewastują pozostałe mienie. Rozzuchwala ich między innymi starszy wiek dużej części działkowców. Policja zachęca do budowania na terenach ogródków działkowych systemów bezpieczeństwa opartych przede wszystkim na aktywności samych działkowców.
Dziś rozpoczął się rok akademicki w Akademii Bezpieczny Senior. Wykład inauguracyjny wygłosił Komendant Rektor Akademii – nadinspektor Andrzej Matejuk. Kierowany do osób starszych projekt ma na celu przekazanie im wiedzy i praktycznych umiejętności, ułatwiających bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie.
Jeżeli zgubisz lub zostanie Ci ukradziona karta płatnicza, należy jak najszybciej ją zastrzec. Zapobiegnie to wykorzystaniu karty przez osoby, które znalazły się w jej posiadaniu i uchroni Cię przed stratą pieniędzy z rachunku karty.
Karty płatnicze stają się coraz powszechniejszym instrumentem płatniczym. Używamy ich zarówno do wypłat pieniędzy z bankomatu jak i do płacenia w sklepach, restauracjach, kasach biletowych i wielu innych miejscach. Aby bezpiecznie korzystać z kart płatniczych należy przestrzegać kilku zasad.
Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie. Ataki na starsze osoby w ich własnych domach stają się coraz bardziej zuchwałe i brutalniejsze. Żeby uniknąć ataku ze strony działających w ten sposób przestępców, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności.