Niezabezpieczona lub nienależycie zabezpieczona sieć Wi-Fi naraża nas na wiele zagrożeń. Warto zadbać o to, by do naszej sieci nie mogły podłączyć się nieznane nam osoby – prezentujemy kilka prostych wskazówek, w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo swojej sieci bezprzewodowej i zabezpieczyć ją przed intruzami.
Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej.
Sieć urządzeń podłączonych do Internetu stale się rozrasta. Każdy inteligentny przedmiot – czy to lodówka, czy samochód lub telewizor – jest narażony na ataki cyberprzestępców. Ich liczba z kwartału na kwartał systematycznie rośnie, a ze skutkami działań hakerów mierzą się nie tylko wielkie korporacje, instytucje finansowe czy państwowe, ale coraz częściej prywatni użytkownicy. Jednym z największych niebezpieczeństw jest dziś atak polegający na zaszyfrowaniu plików i żądaniu okupu za odblokowanie dostępu do nich. Można się przed nim uchronić.
Obecnie w większości miejsc publicznych możemy skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Hotele, centra handlowe i kawiarnie oferują nam swoje sieci Wi-Fi. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Okazuje się, że nie zawsze.
Dziś po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.