Jakimi środkami dysponują obywatele, by kontrolować swoją prywatność w sieci? Jakimi środkami dysponują przedsiębiorcy, by zapewnić zgodność z europejskim prawem ochrony danych? Odpowiedzi na te pytania dostarczył pewien unijny projekt, w ramach którego powstało sześć pomocnych narzędzi.
"Tworzymy kulturę szacunku w Internecie" - takie hasło przyświeca konkursowi dla seniorów organizowanemu przez wrocławską Policję. Celem akcji jest zachęcenie osób starszych do aktywnego, a przy tym bezpiecznego korzystania z Internetu. Senior.pl objął medialny patronat nad konkursem.
Smartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać?
Banki ostrzegają o fałszywych mailach informujących o przyjęciu do realizacji zamówienia ze sklepu internetowego. Wiadomości zawierają załącznik w formacie PDF, opisany jako faktura do transakcji do transakcji. Otwarcie dokumentu skutkuje zainfekowaniem komputera bardzo złośliwym oprogramowaniem.
Z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczniej w sieci wynika, że najczęstszym problemem polskich Internautów jest utrata danych.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca