Cyberochrona najprościej ujmując, jest to ochrona w sieci internet. Czy warto się nią przejmować? Jakie zagrożenia niesie ze sobą brak ochrony w sieci? W jaki sposób użytkownik może chronić siebie i swój komputer przed zagrożeniami z zewnątrz? Odpowiedzi na te pytania w artykule poniżej.
Blink182, Metallica i Slipknot to… najczęściej hakowane hasła komputerowe nawiązujące do muzyki. Okazuje się, że wiele osób do zabezpieczenia swoich urządzeń i usług wybiera nazwy ulubionych zespołów muzycznych.
W ostatnich dniach przed świętami często ogarnia nas prawdziwa gorączka zakupów. Niestety również wtedy szczególnie często dochodzi do kradzieży oraz zagubień portfeli i kart kredytowych. Oto pięć kroków, które mogą nas przed tym uchronić.
Z internetu korzysta w Polsce dwie trzecie dorosłych. Bezwiednie lub też intencjonalnie zostawiają oni w sieci informacje o sobie. Ogromna większość osób bywających online określa swój sposób korzystania z internetu jako bezpieczny – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Niemal połowa internautów (a jeśli uwzględnić kontakt z nieprawdziwymi informacjami i nadużywanie internetu – nawet dwie trzecie) deklaruje, że miała jakieś negatywne doświadczenia wynikające z obecności w sieci.
Wakacje nad wodą spędza prawie 60 proc. Polaków. Jak co roku, tak i teraz masowo ruszamy nad morza, jeziora i rzeki, by w ich wodach ochłodzić się podczas upałów. Niestety korzystanie z kąpielisk bywa niebezpieczne. W 2017 roku na 471 zgłoszonych wypadków tonięcia udało się uratować zaledwie 53 osoby. Jak udzielić pomocy osobie tonącej oraz co zrobić, by samemu uniknąć takiego zdarzenia?
Odpowiednie wyposażenie, dobrze zaplanowana trasa i garść niezbędnych informacji. Doświadczony ratownik TOPR podpowiada, jak przygotować się na weekendową wyprawę w góry, by przebiegła bezpiecznie i bezproblemowo.
Organizatorzy konkursu piosenki Eurowizji opublikowali listę przedmiotów, których nie wolno wnieść na imprezę.
Od początku sezonu grzewczego, czyli od 1 października 2017 roku, Państwowa Straż Pożarna odnotowała ponad 2 tys. zdarzeń związanych z zatruciem czadem, w których prawie 1,2 tys. osób zostało poszkodowanych. Niestety 34 osób nie udało się uratować.
Minęło zaledwie kilka dni Nowego Roku, a cyberprzestępcy już zdążyli rozpowszechnić tysiące nowych programów ze złośliwym oprogramowaniem do kradzieży danych osobowych i szantażowania osób przy użyciu ransomware.
W jedną noc sylwestrową odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W tym czasie na terenie całej Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.
Cyberprzestępcy nie zwalniają tempa nawet w okresie świątecznym, dlatego warto być czujnym! Kiedy my biegamy między półkami sklepowymi w poszukiwaniu idealnych prezentów i planujemy, co podamy podczas kolacji wigilijnej, hakerzy opracowują nowe metody oszustw. Ale spokojnie! Wiemy co zrobić, żeby święta upłynęły bez stresu związanego z działalnością cyberprzestępców.
Założeniem medycyny estetycznej jest pomagać. Pozwolić pozbyć się pacjentom kompleksów, by mogli cieszyć się życiem z dużą dawką poczucia pewności siebie. Ludzie otrzymali to narzędzie, by odpowiednio z niego korzystać. Niestety praktyka pokazuje, że bywa naprawdę różnie. Zarówno pacjentom, jak i lekarzom czasem zdarza się zapomnieć jego instrukcji obsługi...
W listopadzie w sposób szczególny dbamy o pamięć zmarłych, później w kalendarzu pojawia się data uzyskania przez Polskę niepodległości. W przypadku wielu osób wiąże się to z koniecznością udania się w podróż do innego miejsca. W óźnym okresie jesiennym powinniśmy zadbać o stan techniczny pojazdu, naciskając przy tym na zagwarantowanie bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu drogowego oraz przebywającym w pojazdach naszych bliskich. O tym, w jaki sposób poradzić sobie z podróżowaniem w listopadowym okresie mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.
Zmieniające się nawyki dotyczące korzystania z internetu, intensywne użytkowanie urządzeń mobilnych oraz obojętny stosunek do bezpieczeństwa sprzętu to kluczowe obszary wskazane w najnowszym indeksie cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab (Kaspersky Cybersecurity Index). Indeks ten wskazuje między innymi na wzrost poziomu zagrożeń online, z jakimi stykają się starsi użytkownicy.
Jak wynika z badań CBOS, w Polsce ponad 65% dorosłych korzysta z internetu przynajmniej raz w tygodniu. Spośród nich tylko około 22% stanowią osoby powyżej 55. roku życia. Trend ten, co prawda wciąż ulega zmianom i rośnie, lecz nie tak intensywnie, jak w przypadku młodszego pokolenia. Czy internet rzeczywiście nie jest miejscem dla seniorów?