Z jednej strony problemy ze snem mają związek z wyższym ryzykiem udaru, z drugiej zaś, kłopoty z odpoczynkiem pogłębiają się po udarze.
Odpowiednio długi i głęboki sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. To, jak śpisz, może być również wskaźnikiem kłopotów zdrowotnych. Zobacz, co oznaczają te związane ze snem objawy.
Osoby, które cierpią na bezdech senny, nie tylko zmagają się ze zmęczeniem, ale mogą też doświadczać większych kłopotów z pamięcią.
Nieprawidłowe odżywianie i niedostatek aktywności fizycznej to podstawowe przyczyny nadwagi i otyłości. Skutki otyłości to nie tylko ryzyko wystąpienia chorób w przyszłości, ale także wiele problemów zdrowotnych dotykających osoby otyłe już teraz.
Migotanie przedsionków oznacza wyższe ryzyko otępienia i przyspieszenie procesu osłabienia poznawczego, wynika z nowych szwedzkich badań.
Bezdech senny ma związek z wyższym ryzykiem rozwoju dny moczanowej. Nie oznacza to, że bezdech wywołuje dnę, być może po prostu niektóre czynniki rozwoju tych chorób są takie same.
Choć chrapanie kojarzy się głównie z irytacją osoby po drugiej stronie łóżka, to specjaliści przestrzegają, że może stać za nim poważny problem zdrowotny. Mowa o bezdechu sennym - ten może prowadzić do skrajnego przemęczenia, nadciśnienia, wypadków za kierownicą, a nawet zawału.
Chrapanie może skutecznie popsuć relacje, prowadzić do zaburzeń snu (głównie osoby śpiącej obok chrapiącego) i obniżyć ogólne poczucie komfortu życia. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby dać kres tej drażniącej dolegliwości.
Chrapanie to z pozoru niewinna przypadłość, która jest szczególnie uciążliwa dla partnerów osób chrapiących. Z kolei sami dotknięci problemem rzadko mają świadomość swojej dolegliwości a do lekarza zgłaszają się głównie za namową rodziny. Conocne pochrapywanie często może być przyczyną stałego zmęczenia i „uczucia niewyspania” nawet po kilkugodzinnym śnie. Czy chrapanie może być niebezpieczne? Tak, jeśli wraz z nim występuje bezdech senny. Czym jest i co oznacza dla naszego zdrowia?
Chrapanie to nie tylko uciążliwość i nieprzespane noce bliskich. Bywa również groźne dla osoby, cierpiącej na tę przypadłość. W trosce o zdrowy sen oraz zminimalizowanie ryzyka bezdechu sennego najlepiej uporać się z nim jak najszybciej.Oto metody, który pomogą w walce z tą przypadłością.
Kobiety, które pracują w nocy, mogą być bardziej narażone na różne rodzaje nowotworów, twierdzą uczeni z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chinach.
Obturacyjny bezdech senny może się wiązać u osób starszych z większym ryzykiem zachorowania na chorobę Alzheimera, wynika z nowych amerykańskich badań.
Z chrapaniem zmagają się ludzie w różnym wieku i o różnej posturze, ale już od dawna wiadomo, że tusza ma znaczny wpływ na to, że dana osoba chrapie. Pierwszym krokiem do pozbycia się tego jest utrata zbędnych kilogramów.
Chrapanie to wielu osób bardzo uciążliwy problem. Powoduje niedotlenienie, zmęczenie, może zaostrzać przebieg wielu chorób, nie mówiąc o utrudnianiu życia partnerom. To także przypadłość której nie można lekceważyć, gdyż często towarzyszy poważnym schorzeniom. Na szczęście w wielu przypadkach chrapanie można leczyć.
Chrapanie jest niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka, którego bezpośrednio dotyczy. Osoby chrapiące nie wysypiają się, sen nie przynosi im komfortowego wypodzynku. Dodatkowo zakłócają wypoczynek swoim partnerom. Chrapanie można jednak łatwo leczyć.