Osoby wybierające ofertę bankową dla siebie najbardziej zwracają uwagę na solidność banku. Dla starszych klientów liczy się też bliskość oddziału od miejsca zamieszkania oraz przyzwyczajenie. Takie wnioski płyną z badania Acxiom Polska przygotowanego na zlecenie Open Finance.
Tylko 10 proc. Polaków w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniło bank - wynika z badań, które dla "Gazety Prawnej" przeprowadził PBS DGA. Główną przyczyną takiej decyzji są wysokie opłaty za korzystanie z konta i kiepska oferta. Mobilność klientów bankowych jest nadal niewielka, ale, jak przewidują eksperci, będzie rosła.
Nieostrożność w czytaniu bankowych ofert może słono kosztować. Jeden nierozważny podpis potrafi wpłynąć na całe życie - ostrzega "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".
Najprostsza reguła bezpieczeństwa przy płaceniu kartami to kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować zachowania ostrożności przy przekazywaniu informacji poufnych - a należy do nich numer naszej karty, przez Internet, telefon i inne media. Przedstawiamy 24 rady przygotowane przez Związek Banków Polskich, przydatne dla zachowania bezpieczeństwa podczas dokonywania transakcji płatniczych.
Banki prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na utrzymanie dotychczasowych i zdobycie nowych klientów. Strategie poszczególnych instytucji różnią się w wielu szczegółach ale tak naprawdę te same pomysły na wzbogacenie oferty kont osobistych, które się już sprawdziły w przypadku jednych banków, powielane są przez kolejne. Można powiedzieć, że taka strategia jest gwarancją sukcesu na rynku, który przez długi jeszcze czas będzie miał znaczny potencjał wzrostowy, gdyż konta osobiste ma dopiero dwie trzecie Polaków.
Bankowość internetowa nadal w Polsce nie jest popularna, pomimo wielu prób jakie podejmują banki, aby zmienić ten stan rzeczy. Prawie 60 procent klientów banków, posiadających dostęp do Internetu nie korzysta z konta osobistego przez Internet, pomimo posiadania takiej opcji konta głównego - wynika z wrześniowego badania zrealizowanego przez TNS OBOP.
Sektor usług finansowych należy do czołówki najlepiej rozwijających się segmentów rynku. Najnowszy raport Acxiom Polska i Radia PiN 102 FM mówi o tym, czym kierują się Polacy przy wyborze banku obsługującego ich rachunki osobiste.
79-letnia staruszka została aresztowana w Chicago po tym, jak używając zabawkowej broni próbowała obrabować bank.
Okazuje się, że ceny usług bankowych w Polsce spadły w ostatnich latach o 3 procent, ponadto są porównywalne z cenami europejskimi. Mimo to koszty wspomnianych usług są odczuwane przez nas jako wysokie. Dzieje się tak dlatego, że nasze płace są stanowczo niższe niż w krajach europejskich.
Co miesiąc miliony rodzin reguluje rachunki za prąd, gaz czy telefon. Szacuje się, że w Polsce opłaca się około 50 - 70 mln faktur miesięcznie. Tylko około 10 procent opłat robione jest przez internet. Każdy przekaz gotówki obciążony jest prowizją. Dotychczas instytucją pierwszego wyboru dla przeciętnego klienta była Poczta Polska, jednak w ostatnim czasie do walki o rynek płatności masowych wkroczyły kolejne firmy. Można tam płacić taniej i szybciej. Bankier.pl porównał instytucje, które przyjmują rachunki i jednocześnie zapewniają ich bezpieczeństwo.
Bank of Maharashtra (stan w Indiach) należący do jednych z największych państwowych banków postanowił dołożyć dodatkowo 1 proc. do stopy oprocentowania terminowych depozytów należących do seniorów. Taka inicjatywa banku przyniesie ogromne korzyści emerytom i rencistom, którzy swoje przychody uzależniają w dużej mierze od stopy zwrotu z depozytów, tym bardziej, że obecne oprocentowanie depozytów już należy do jednych z najwyższych oferowanych przez banki.
Zator kredytowy pojawił się z dwóch powodów. Pierwszym jest szybko rosnący popyt na mieszkania, a drugi to wprowadzone od lipca ograniczenie w udzielaniu kredytów w walutach obcych.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że ING Bank Śląski naruszył prawo nie udzielając pełnej informacji klientom. Prezes UOKiK nakazał zaniechania stosowania tej praktyki. Decyzji nadał rygor natychmiastowej wykonalności.
Karty płatnicze stają się coraz powszechniejszym instrumentem płatniczym. Używamy ich zarówno do wypłat pieniędzy z bankomatu jak i do płacenia w sklepach, restauracjach, kasach biletowych i wielu innych miejscach. Aby bezpiecznie korzystać z kart płatniczych należy przestrzegać kilku zasad.
Zarząd PKO BP chce wprowadzić opłatę za pobieranie gotówki w okienku bankowym, emeryci zapowiadają w związku z tym protesty - podaje "Gazeta Wyborcza". Dla wielu osób starszych będzie to poważne obciążenie finansowe. Bank nie zamierza zmienić swojej decyzji.