Zapraszali na bezpłatne badanie układu krążenia, w rzeczywistości chodziło o sprzedaż sprzętu paramedycznego. UOKiK nakazał firmie VRM Group natychmiastowe zaniechanie nieuczciwych praktyk.
Czy nowotwór jest najgorszym, co może nas spotkać? Nie badamy się ze strachu lub wstydu. – Rak nadal jest traktowany jak choroba tajemnicza i wyjątkowo straszna. Tabu zostało już naruszone, ale trzeba je definitywnie złamać. Raka nie wolno się bać – mówi Jolanta Kwaśniewska, ambasadorka kampanii Rakoobrona prowadzonej przez Fundację Rosa.
Nastała wiosna, czyli czas, w którym wiele osób postanowi odchudzić się. Otyłość to nie tylko problem estetyczny, gdyż prowadzić może do cukrzycy, zawału serca czy udaru mózgu. Osoby ze zbędnymi kilogramami, jak i ci, którzy chcą się ich pozbyć, najpierw skorzystać powinny z prostych badań laboratoryjnych.
Niektórych badań nie można zaniedbywać, nawet gdy zdrowie dopisuje. Dzień Kobiet to idealny moment na poznanie profilaktyki, którą powinna wykonać każda trzydziesto-, czterdziesto- i pięćdziesięciolatka.
David Bowie, Anna Przybylska, Patrick Swayze, czy Steve Jobs to tylko niektóre znane osoby, które przegrały walkę z chorobą. Każdego roku tylko w Polsce na nowotwory umiera około 100 tys. osób. Jak pokazują statystyki, kluczowym elementem walki z rakiem jest jego wczesna diagnoza. Jakie badania należy wykonać, aby sprawdzić stan zdrowia?
W ramach bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzonych przez blisko 3 lata w ramach kampanii „Ciśnienie na Życie” ponad 112 000 mieszkańców Polski poznało wiek swoich serc. Wiek serca statystycznej Polki przewyższa jej wiek metrykalny o 4,5 roku. Wiek serca statystycznego Polaka to aż 7 lat więcej niż wskazuje metryka.
Statystyczny Polak w piątej dekadzie życia cierpi na dwie choroby przewlekłe, a w kolejnych dekadach zapada na dwie kolejne – wynika z raportu GUS-u na temat zdrowia ludności Polski. Tymczasem higieniczny styl życia, wykonywanie kontrolnych badań pozwala na dłużej zachować zdrowie i kontrolować przebieg chorób i uniknąć groźnych konsekwencji. Jakie badania krwi powinny wykonywać osoby po 50. roku życia?
Zwykle mężczyźni cechują się dobrze zachowaną rozrodczością do 70. roku życia, gdyż seksualność z upływem czasu i zmianami hormonalnymi, w okresie andropauzy maleje, ale całkowicie nie znika. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem należy badać poziomy hormonów.
Zwykle mężczyźni cechują się dobrze zachowaną rozrodczością do 70. roku życia, gdyż seksualność z upływem czasu i zmianami hormonalnymi, w okresie andropauzy maleje, ale całkowicie nie zniknie. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem należy regularnie wykonywać podstawowe, jak i rozszerzone badania.
Mężczyźni zdecydowanie rzadziej niż kobiety poddają się badaniom profilaktycznym. Zwykle na wizytę u specjalisty decydują się dopiero wtedy, kiedy zaczynają dostrzegać u siebie wyraźne objawy choroby. Nie można jednak zapominać o tym, że tego rodzaju badania pozwalają nie tylko szybko wykryć schorzenie, ale także skutecznie leczyć chorobę.
Zapominasz słów lub nazw przedmiotów? Zbadaj pamięć. W najbliższy weekend, 11 i 12 lipca, w Silesia City Center będzie można zrobić sobie bezpłatne testy pamięci i skonsultować wyniki z neurologiem. Badania przeprowadzać będą specjaliści kliniki Neuro-Care z Katowic-Murcek, a wszystko w ramach swojej akcji profilaktycznej „Pamiętaj o pamięci” oraz „Dni Serca i Rozumu”, jakie organizuje Silesia.
Farmaceuci ze Stowarzyszenia „Perspektywa 2030” udzielali porad seniorom podczas Targów 55 plus, które odbyły się w miniony weekend w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Według GUS w ubiegłym roku lekarza odwiedziło 60 procent Polaków – głównie z powodu urazów lub wypadków, a nie po to, aby wykonać badania okresowe. Mimo przysłowiowej już niechęci mężczyzn do wizyt w gabinecie lekarskim, warto postawić na profilaktykę i w porę udać się do przychodni, zamiast później się leczyć – zaznaczają lekarze.
Od 1 kwietnia 2015 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące przeprowadzania wstępnych badań lekarskich pracowników. Osoby, które zmieniają pracę nie będą musiały wykonywać nowych badań lekarskich, jeżeli te posiadane będą nadal aktualne, a warunku pracy na nowym stanowisku będą takie same, jak na poprzednim.
Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy z sopockiego oddziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej opublikowali wyniki badań nad psychologicznymi konsekwencjami ucieleśnienia myślenia.