Jak pokazują wyniki badań przedstawionych na konferencji naukowej w San Diego, zaobserwowano, że kobiety, które mniej śpią są bardziej podatne na tycie. Prowadzi to nierzadko do nadwagi lub nawet otyłości. Badania przeprowadzono na grupie 68183 w pełni zdrowych kobiet. Dane o paniach zaczęto zbierać od 1976 roku, kiedy były w wieku od 30 do 55 lat.
Jak co roku i tym razem, w środę rozpocznie się święto seniora. Władze miasta w samo południe przekażą symboliczny klucz do bram miasta najstarszym członkom społeczności opolskiej i będzie to znak do rozpoczęcia zabawy.
Wiele wskazuje na to, że wiara potrafi leczyć. Są na to dziesiątki przykładów począwszy od wielu mniej lub bardziej udokumentowanych cudów po przypadki obserwowane przez lekarzy i naukowców. Co dzieje się wewnątrz naszych mózgów, gdy w coś wierzymy? Co powoduje zmiany w naszych ciałach czyli: Jakie są biologiczne podstawy wiary?
7 kwietnia bieżącego roku Unia Europejska już po raz czwarty wydała zbiór wskazówek i zaleceń, pomocnych w walce z rakiem piersi. Nowe wytyczne mają na celu zapewnienie wyższej jakości badań i diagnozy nowotworów piersi.
W Wielkiej Brytanii starsi kierowcy mają być poddawani medycznym testom wcześniej niż dotychczas – donosi The Daily Telegraph. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że Polscy seniorzy za najważniejszy element udanego życia uważają zdrowie. Taką opinię wyraża 62 procent emerytów. Zdrowie jest mniej istotne dla uczniów, studentów oraz prywatnych przedsiębiorców.
Niedawno w całej Europie prowadzona była kampania poświęcona tematom zdrowia seksualnego. Akcja odbyła się już po raz czwarty z inicjatywy Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej – w Polsce patronowało jej Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej. Tegoroczna kampania połączona była z premierą specjalnego testu, za pomocą którego mężczyźni będą mogli samodzielnie i w domowych warunkach sprawdzić, czy mają zaburzenia erekcji oraz wstępnie ocenić ich przyczynę.
Tylko 13 procent Polaków w wieku 55-64 lata korzysta z internetu, podczas gdy robi to 66 procent osób, w wieku 18-24 lata - wynika z ostatnich badań CBOS. Osoby starsze niechętnie także używają telefonów komórkowych.
Najnowsze badanie CBOS dotyczące sytuacji na rynku pracy pokazuje, że zdecydowana większość - 78 procent Polaków ocenia ją negatywnie. Tylko 4 procent respondentów ocenia tę sytuację pozytywnie, a w opinii 15 procent jest ona przeciętna.
Wiele badań wskazuje, że modyfikacja jednego genu pozwala na wydłużenie życia zwierząt modelowych. Naukowcy z Uniwersytetu Yeshiva znaleźli u ludzi wariant genu dający to samo wydłużenie długości życia.
Używanie telefonu komórkowego przez długi czas powoduje nowotwór mózgu – do takich wniosków doszli szwedzcy naukowcy. Przebadali oni grupę 905 ludzi w wieku od 20 do 80 lat u których wykryto guza mózgu. U 85 osób przyczyną mogło być ciągłe używanie telefonu.
Blisko połowa (48%) Amerykanów przyznaje, że ma lepsze zdrowie niż ich rodzice, kiedy byli w tym samym wieku. Pierwsza myśl czytającego wyniki tych badań stwierdzi, że nie jest to żadna nowość. Oczywiste jest, że stan zdrowia ludzi się polepszył i wydłużyła się średnia wieku. Wracając jednak do sentencji zawartej na początku, można zinterpretować ją inaczej: mniej niż połowa badanych tak sądzi – znaczna część Amerykanów nie jest więc pewna, że są zdrowsi od swoich rodziców.
1000 osób poddało się już badaniom diagnozującym stan nerek. Ogólnopolską akcję “Zbadaj nerki – Twój filtr życia” prowadzi Fresenius Nephrocare, największa sieć niepublicznych stacji dializ w Polsce. Najbliższe edycje akcji odbędą się w Żywcu – 30 marca i Zamościu – 5 kwietnia.
Anestezjolodzy z łódzkiego szpitala im. Biegańskiego wpadli na pomysł, by użyć internetowego komunikatora Gadu-Gadu do konsultacji medycznych – donosi "Gazeta Wyborcza".