Z nowych badań wynika, że marihuana może pomóc osłabić różne rodzaje bólu głowy, w tym migreny.
Okreś świąteczny przed nami, a w związku z nim czekają nas odwiedziny bliższej i dalszej rodziny. Wielu ludzi cieszy się z tego powodu, bo w ciągu roku brakuje czasu na takie spotkania, jeśli jednak familia jest skonfliktowana, wizyty mogą być bardzo destrukcyjne. Okazuje się, że problemy rodzinne nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie i są nawet silniejszym czynnikiem kłopotów zdrowotnych niż np. relacje ze współmałżonkiem.
Nowe badania pokazują, że może istnieć zwiazek między bólem pleców i głowy. Być może uda się opracować skuteczniejsze niż dotychczas metody ich leczenia.
Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Lato coraz częściej obfituje w upały, więc warto szczególnie zadbać o to, by nasz organizm był dobrze nawodniony. Kolejne łyki wody nie sprawią, że dostarczysz orgnizmowi odpowiedniej ilości płynów.
Napoje z kofeiną mogą wyzwalać bóle migrenowe, więc osoby zmagające się z tą dolegliwością powinny ograniczyć ilość wypijanej kawy i napojów energetycznych.
Wszyscy wiemy, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie. Wśród dolegliwości, na które może oddziaływać aura, jest migrena.
Od kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę?
Bób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).
Dłuższe dni, więcej słońca, budząca się do życia przyroda i... większe ryzyko pewnych kłopotów zdrowotnych: oto charakterystyczne cechy wiosny. Sprawdź, na co jesteśmy szczególnie narażeni podczas wiosennego sezonu.
Jeśli organizmowi brakuje żelaza, nie może on normalnie funkcjonować. Tymczasem przedłużający się stan niedokrwistości negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.
Wielu z nas doświadczyło bólu głowy – zdecydowana większość Polaków uskarża się na te dolegliwości. Czasem jednak ból jest bardzo silny, nagły i atakuje nawet połowę twarzy, choć może też pojawić się punktowo. To migrena czy rwa twarzowa? Ta druga dolegliwość jest bardzo często mylona z migreną, gdyż neuralgia nerwu trójdzielnego, bo o niej mowa, może powodować pojawienie się bólu w okolicach skroni i oczu.
Zapalenie zatok jest chorobą, która silnie wpływa na nasze samopoczucie, gdyż często towarzyszą mu ból głowy, uczucie zatkanego nosa i podwyższona temperatura ciała. Wielu z nas próbuje leczyć te dolegliwości na własną rękę - z różnym skutkiem. Kiedy domowe sposoby nie przynoszą efektu należy zasięgnąć opinii lekarza.
Stres, niewyspanie, długofalowe przemęczenie - w opinii lekarzy to najważniejsze przyczyny bólu głowy, który pojawiać się może napadowo, albo towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Ponad 90% ludzi przynajmniej raz w życiu odczuwała silny ból w tym miejscu, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. To bóle napięciowe, których można łatwo się pozbyć przy pomocy odpowiednio prowadzonej fizjoterapii.
Ból głowy to dolegliwość, która w większym lub mniejszym stopniu dotyka niemal każdego z nas. Jednym z najbardziej znanych jest ból migrenowy, który może dotyczyć nawet połowy dorosłej populacji. Jaka jest geneza powstawania migreny, czy istnieją czynniki ryzyka wzmagające dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie?