Naukowcy odkryli związek między migreną i ryzykiem depresji. Wydaje się, że te dwie choroby wpływają na siebie.
Przedświąteczna gorączka to nie tylko stres i nerwy, to także ogromny wysiłek dla kręgosłupa. Dla wielu lawina bodźców może skończyć się też dokuczliwą migreną. Krzątanina, domowe porządki, kilogramy zakupów, a nawet… bigos – mogą przyprawić o ból głowy i spowodować problemy z kręgosłupem. Jeśli nie chcesz spędzić tego czasu na lekach przeciwbólowych, dowiedz się, czego unikać.
Ibuprofen to jeden z najpowszechniej stosowanych leków. Najczęstsza forma jego przyjmowania to oczywiście doustne tabletki, ale to się może zmienić - teraz opracowano plaster, który precyzyjnie podaje farmaceutyk.
29 października obchodziliśmy Światowy Dzień Udaru Mózgu promowany przez World Stroke Organization.
Poczekaj z zażywaniem leków, gdy zaczynasz odczuwać ból głowy, być może inne, poza farmaceutyczne sposoby, bedą skuteczne w osłabieniu tego bólu. Wypróbuj podane propozycje.
Jeśli często dolega nam ból głowy, nie warto regularnie zażywać leków przeciwbólowych, które mają działanie uboczne. Aby dokładnie zdiagnozować przyczyny tej dolegliwości, powinniśmy wykonać badanie za pomocą rezonansu magnetycznego. W tym celu oprócz samej głowy, zalecane może być zbadanie również odcinka szyjnego kręgosłupa.
Upały zagrażają zdrowiu osób starszych. Szczególnie niebezpieczne są dla ludzi, którzy mają trudności z samodzielnym poruszaniem się i zmagają się z przewlekłymi chorobami, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby nerek lub choroba Parkinsona.
Rozdrażnienie, brak koncentracji, osłabienie i spadek kondycji fizycznej - te wszystkie objawy mogą wskazywać na odwodnieie. Z badań wynika, że co dziesiąty Polak wcale nie pije wody, a ponad 80 procent z nas spożywa jej za mało.
- Tam widać wszystko oprócz bólu – mówi bohaterka filmu „Oczami migrenika”, a zarazem uczestniczka pierwszego takiego eksperymentu, w którym można było poznać doświadczenia migrenika do tego stopnia, że jego uczestnicy stracili możliwość odróżnienia złudzenia od rzeczywistości.
Niekiedy wiosną czasami zaczyna brakować nam energii sił do życia. Pogorszenie samopoczucia w tym czasie nie musi jednak świadczyć o chorobie. Czasem pojawia siępo prostu zespół przykrych objawów pojawiający się po okresie jesienno-zimowym.
Cukrzyca to poważna choroba i jeśli pozostaje nieleczona, prowadzi do uszkodzenia narządów, a w konsekwencji i śmierci. Gdy chorobę odpowiednio wcześnie się rozpozna i pacjent podejmie zalecaną terapię, jakość jego życia nie powinna ulec osłabieniu. Problem jednak polega na tym, że wielu ludzi nie wie, że są diabetykami, a wszystko dlatego, że choroba nie daje specyficznych objawów, jej symptomy mogą być przypisywane innym dolegliwościom. Jeśli jednak doświadcza się kilku z podanych poniżej oznak, warto bezzwłocznie wykonać badania.
Depresja nie tylko osłabia jakość życia, ale i zagraża zdrowiu fizycznemu - wpływa na wzrost ryzyka zawału.
Starsi diabetycy często są nadgorliwi w obniżaniu poziomu cukru i mogą powodować u siebie hipoglikemię.
Zmniejszenie ilości soli w diecie pozwala na ograniczenie częstotliwości ataków bólu głowy.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi wszystko, co ze sobą przynoszą. Piękne dekoracje domów, sklepów i ulic, spotkania w gronie najbliższych, prezenty i oczywiście niezastąpiona choinka – tworzą wyjątkowy klimat sprzyjający wzajemnej życzliwości, a także pogodnemu nastrojowi. I chyba żadne święta nie posiadają tak dużej gamy różnorodnych zapachów jak Boże Narodzenie. Korzenne przyprawy dodawane do ciast i ciasteczek, kompot z suszonych owoców, smażona ryba czy wreszcie iglaki, które goszczą w naszych domach napełniają wnętrza cudownymi woniami przywołując wspomnienia z dzieciństwa i stwarzając niezwykle ciepłą atmosferę.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem