Osoby z nadwagą częściej doświadczają objawów długiego COVID-19, ostrzegają medycy z University of East Anglia.
Długotrwała ekspozycja na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury nie tylko niesie ze sobą większe ryzyko śmierci, ale może być również powiązana z wieloma innymi problemami zdrowotnymi, w tym zmniejszoną aktywnością fizyczną i demencją.
Werbena cytrynowa to pochodzące z Ameryki Południowej zioło o intensywnym cytrusowym aromacie. Od dawna jest stosowana w medycynie tradycyjnej na różne dolegliwości, w tym dla wzmocnienia odporności i na stres. Docenia ją też przemysł kosmetyczny, bo roślina pomaga poprawić nawilżenie i elastyczność skóry. Sprawdź, jak szerokie ma zastosowanie.
Na Uniwersytetu Otago ustalili, jaki wariant genetyczny sprawia, że niektórzy ludzie są narażeni na dnę moczanową, bolesną i wyniszczającą chorobę artretyczną.
Możesz mieć wiele dekad za sobą, a czuć się na siłach, by wystartować w maratonie, możesz mieć zgodnie z metryką średni wiek, a odczuwać, że przeżyłeś/aś już niemal całe stulecie. Wiek biologiczny określa stopień „zużycia organizmu" i to jego „długość" ma istotne znaczenie dla poziomu zagrożenia różnymi chorobami oraz przedwczesną śmiercią.
Dieta oparta na produktach roślinnych zyskała populaność, bo coraz więcej jest dowodów na to, że pomga zdrowiej żyć i uchronić się przed wieloma doleliwościami. Teraz nowe analizy pokazują, dlaczego taki sposób odżywiania się może być polecany osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS).
Od kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę?
Stany zapalne stawów raczej zniechęcają do podjęcia wysiłku fizycznego, ale regularne treningi pomagają osłabić objawy choroby. Skuteczny w tym zakresie jest m. in. energiczny spacer.
W Polsce z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) leczy się ok. 300 tysięcy osób. Co roku na chorobę zapada kolejnych 10–15 tysięcy. Według danych sprzed kilku lat czas od wystąpienia pierwszych objawów do rozpoczęcia leczenia wynosi w naszym kraju aż 35 tyg. Czy jest szansa na poprawę?
Zapach kwiatów daje nie tylko przyjemność naszemu zmysłowi powonienia, ale także może mieć efekty lecznicze. Okazuje się, że aromat róż i sam ich skład chemiczny odpowiedzialny za tę woń jest w stanie osłabić ból w chorobach stawów.
Ból dużego palca stopy może wskazywać na przyszłe problemy z erekcją. Okazuje się, że dna moczanowa może mieć związek z problemami w sferze seksualnej.
Pogoda ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie i może także zwiększać lub osłabiać objawy określonych chorób. Temperatura, ciśnienie i inne składniki aury nierzadko „odczuwamy w kościach". Sprawdź, jak warunki pogodowe przekładają się na problemy zdrowotne.
Na całym świecie na choroby tarczycy cierpią miliony ludzi, ale większość nawet o tym nie wie. Dlatego warto regularnie sprawdzać ewentualne nieprawidłowości tarczycy.
Ostatnio czesto można usłyszeć o wirusie Zika, który atakuje w różnych regionach świata i ostatnio może się inetnsywniej rozprzestrzeniać. Oto najważniejsze informacje na jego temat.
Prawie każdy zmagał się kiedyś z bólem stawów lub mięśni. To bardzo powszechna dolegliwość, która dotyka najczęściej starsze osoby, ale potrafi uprzykrzyć życie również młodym i wysportowanym ludziom.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca