Obturacyjny bezdech senny może być czynnikiem ryzyka rozwoju tętniaków aorty brzusznej, ostrzegają eksperci z University of Missouri.
Powszechnie akceptowana rada, aby trzymać proste plecy i kucać podczas podnoszenia, aby uniknąć bólu pleców, została zakwestionowana przez badaczy z Curtin University.
Wystarczy ograniczyć czas spędzany w pozycji siedzącej w ciągu dnia, by osłabić ból pleców.
Od czasu pandemii COVID-19 wielu ludzi częściej pracuje z domu. Warto zastosować wówczas kilka rad, by zorganizować pracę w najbardziej komfortowych warunkach.
Leczenie bólu pleców zazwyczaj obejmuje leki, zabiegi operacyjne i inne rodzaje terapii. Skuteczne mogą też takie praktyki, jak joga.
Osoby z uporczywym bólem pleców lub uporczywym bólem głowy są dwukrotnie bardziej narażone na oba schorzenia, mówią medycy University of Warwick.
Akupresura, tradycyjna technika medycyny chińskiej, może osłabić objawy przewlekłego bólu dolnej części pleców.
Pandemia COVID-19 sprzyjała siedzącemu trybowi życia, tymczasem trening jest konieczny, bo dobrze się czuć i zachować ciało w optymalnej formie. Przy planowaniu ćwiczeń warto pamiętać o pomijanych często mięśniach rdzenia.
Osoby z przewlekłym bólem dolnej części pleców, które samodzielnie wykonywały akupresurę, doświadczyły osłabienia bólu i objawów zmęczenia.
Nowe badania pokazują, że może istnieć zwiazek między bólem pleców i głowy. Być może uda się opracować skuteczniejsze niż dotychczas metody ich leczenia.
Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Trwa kampania zachęcają do codziennego ruchu bez względu na wiek. „Rusz się Polsko” zachęca Polaków do regularnych ćwiczeń.
Rano nasze wypoczęte ciało powinno być pełne energii, tymczasem ból pleców łatwo moze pokrzyżować plany na cały dzień. Skąd się bierze ta dolegliwość po całonocnym wypoczynku?
Wśród przyczyn, dla których tworzą się kamienie nerkowe, są m. in. czynniki genetyczne.
Ból pleców u kobiet w starszym wieku może oznaczać poważne problemy zdrowotne. Z badań medyków z Boston Medical Center wynika, że przewlekły i uporczywy ból w okolicach dolnego odcinka kręgosłupa wiązał się z 20-procentowym zwiększeniem ryzyka szybszej śmierci w przypadku kobiet po 65 roku życia.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca