Badania sugerują, że wiara religijna może pomóc uchronić się przed objawami depresji, jednak nowe analizy w Rush University Medical Center idą nawet dalej. Okazuje się, że przekonanie o istnieniu troszczącego się o nas Boga może poprawić reakcję na leczenie u pacjentów z depresją kliniczną.
Ludzie religijni, którym brakuje przyjaciół i celu w życiu, zwracają się do Boga, aby wypełnić tę pustkę.
Badania pokazują, że chociaż ateiści i wierzący współdzielą wartości moralne np. te związane z ochroną osób bezbronnych, ci pierwsi rzadziej wspierają promowanie spójności grupy i są bardziej skłonni do oceniania moralności działań na podstawie ich konsekwencji.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez badaczy ze Szpitala McLean w Belmont w stanie Massachusetts, wiara w Boga może istotnie poprawić wyniki krótkoterminowego leczenia chorób psychicznych.
Ponad połowa Polaków deklaruje wiarę w Boga, kolejne niemal trzydzieści procent mówi, że od czasu do czasu nie są pewni swojej wiary. Zdecydowanie niewierzący to zaledwie 3 procent społeczeństwa. Jednak gdzy idzie o przekonania dotyczące życia po śmierci, statystyki wyglądają nieco inaczej.
Wytwórnia Disneya dba o to, by kategorycznie odcinać się od kwestii religijnych, co potwierdzili tegoroczni zdobywcy Oscara. W filmach nie może padać słowo "Bóg".
„Zwiastunka jedności i miłosierdzia wśród wielu braci i sióstr we wszystkich zakątkach świata”, mówił o Chiarze Lubich Jan Paweł II, dziś w nocy zmarła ta jedna z głównych postaci życia społecznego i religijnego, miała 88 lat.