Określone produkty i aktywność fizyczna to główne punkty odniesienia dla tych, którzy chcą uniknąć zgromadzenia dodatkowego tłuszczu wokół talii. Poniżej 4 porady, które mogą pomóc w uzyskaniu płaskiego brzucha.
Chłodniejsze jesienne dni skłaniają do sięgania po ciepłe jedzenie i różnorodne smakołyki. Warto jednak zadbać o to, by posiłki te były bogate w błonnik.
Zgaga bywa bardzo uciążliwa, niemniej jednak istnieje wiele sposobów na jej ograniczenie lub wręcz powstrzymanie. Poniżej osiem wskazówek, jak uchronić się przed tą dolegliwością.
Jedzenie większej ilości brokułów może spowolnić, a nawet zapobiec stanom zapalnym kości i stawów, mówią brytyjscy naukowcy.
Hemoroidy to żylaki odbytu, czyli poszerzone żyły splotu odbytniczego. Hemoroidy mogą być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Żylaki odbytu mogą nawet poważnie utrudniać poprawne działanie końcowej części układu pokarmowego, a prawie zawsze są źródłem istotnego dyskomfortu chorych. W zaawansowanej postaci, gdy dochodzi do wypadania żylaków na zewnątrz odbytu, schorzenie to praktycznie uniemożliwia chorym normalne funkcjonowanie. Jest to dolegliwość bardzo częsta, według różnych szacunków, w mniejszym lub większym stopniu mogą dotykać nawet 30 procent dorosłych osób.
Białe warzywa są bogate w błonnik, potas, magnez i polifenole, co jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia.
Wreszcie przyszła wiosna a z nią długo wyczekiwana zmiana pogody. Wiosenna aura oznacza jednak dużą zmienność - deszcz na przemian ze słońcem i niska temperatura, po której przychodzi nawet upał. Wszystkie te czynniki mogą zaburzać zegar biologiczny powodując bezsenność. Dotyczy to nawet jednej na trzy osoby w Polsce.
Stosowanie diety bogatej w błonnik oznacza nie tylko dbanie o dobre funkcjonowanie układu pokarmowego, pomaga również dbać o zdrowie serca, mówią eksperci.
Cholesterol jest niezbędny dla wielu podstawowych funkcji organizmu. Współcześnie jednak, ze względu na specyfikę dzisiejszego stylu życia, coraz więcej ludzi zmaga się z nadmiarem tego rodzaju tłuszczu, który prowadzi do poważnych, zagrażających życiu chorób. Warto więc mieć na uwadze fakt, że określone zmiany w codziennym menu umożliwią ochronę przed tymi zagrożeniami.
Jak wynika z badan przeprowadzonych na Ohio State University, w grupie zdrowych osób w wieku 40-60 lat, która jadła jedno jabłko dziennie przez cztery tygodnie, zanotowano zmniejszenie poziomu LDL (tzw. „złego cholesterolu) aż o 40 procent.
W Chinach jest symbolem życia, w Japonii regularnie odbywa się uroczystość jego sadzenia, a w Nepalu corocznie świętuje się na jego cześć. Dla mieszkańców Dalekiego Wschodu ryż nie jest tylko zwykłym produktem spożywczym, lecz symbolem głęboko zakorzenionym w kulturze. Choć w naszej szerokości geograficznej coraz częściej pojawia się na stołach, ciągle zbyt mało doceniamy jego potencjał.
Sięgając po migdały zamiast innych przekąsek można ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii (migdały należą do najmniej kalorycznych orzechów) oraz zmniejszyć ilość złego cholesterolu w organizmie.
Organizm człowieka pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Ma swoje stałe tempo i utarty schemat, według którego funkcjonuje. Jeśli chcemy, aby wszystko działało jak w zegarku, pamiętajmy, że nasze ciało bardziej woli regularny niż nienormowany tryb pracy. Wraz z letnim przesileniem i pierwszymi upałami często czujemy się wybici z określonego rytmu. Dołączając do tego stres i pośpiech przy wypełnianiu wszystkich codziennych obowiązków to, co zazwyczaj działało bez zarzutu, teraz coraz częściej odmawia posłuszeństwa. W ten sposób ciało próbuje nam powiedzieć, że zapominamy o jego naturalnym rytmie.
Wbrew stereotypom na temat kuchni Europy Wschodniej, zgodnie z którymi nasze menu zawiera przede wszystkim wiele potraw mącznych, zawiesiste tłuste sosy i czerwone mięso, rodzima dieta okazuje się obfitować w warzywa i owoce.
Zdań na temat czy unikać, czy wręcz przeciwnie, postawić na węglowodany w naszej diecie, jest mnóstwo. Kwestie żywienia są zawsze względne i zależne od sytuacji w jakiej się znajdujemy. Tym samym np. to, co nie zalecane dla tych, którzy nie lubią wysiłku fizycznego - dla aktywnych jest wskazane. O tym, jak zrozumieć węglowodanowy świat i nie wpaść w „słodką pułapkę” mówi specjalista dietetyk Małgorzata Zdrojewska.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem