W starszym wieku warto zwrócić szczególną uwagę na kilka objawów - ich obecność oznaczać może znaczne ryzyko poważnych problemów, w tym niepełnosprawności czy hospitalizacji.
Badanie krwi pozwoli określić poziom doświadczanego bólu, a to z kolei może pomóc w doborze odpowiedniego leku, twierdzą medycy z Indiana University School of Medicine w Indianapolis.
Wystarczy obecność ukochanej osoby przy naszym boku lub też po prostu pomyślenie o niej, by skutecznie zmniejszyć odczuwany stres.
Ból brzucha stanowi dyskomfort, który może być objawem wielu chorób układu pokarmowego lub błędów żywieniowych. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej.
Muzyka nie tylko „łagodzi obyczaje", ale może być silnym „lekiem" na pewne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Zobacz, jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma słuchanie muzyki i jej wykonywanie.
Bóle brzucha, biegunka, mdłości czy brak apetytu – to dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które dają się we znaki wielu Polakom. Stres, szybkie tempo życia, zła dieta lub brak aktywności fizycznej to aspekty, które sprawiają, że problemy z układem pokarmowym urosły do rangi chorób cywilizacyjnych. Kiedy ból brzucha może być oznaką choroby, a nie tylko konsekwencją zbyt obfitego posiłku i niestrawności? Jakie są przyczyny odczuwanych w brzuchu dolegliwości i które z nich powinny nas martwić?
Człowiek stanowi jedność psychofizyczną i dlatego depresja to nie tylko zaburzenia związane z naszą psyche, ale i problemy natury fizycznej. Okazje się, że „choroba duszy" wpływa też na dyskomfort ciała.
Przytulaj się - to skutecznie osłabia negatywne emocje i poprawia nastrój, a nawet fizyczne samopoczucie.
Wiązówka błotna (łac. Filipendula ulmaria, synonimicznie również Spiraea ulmaria) to roślina rosnąca wzdłuż brzegów rzek i potoków. Jej pachnące kremowe kwiaty od wieków wykorzystywano do celów kulinarnych i medycznych. We współczesnym ziołolecznictwie jest sotsowana głównie przy rozmaitych dolegliwościach żołądkowych oraz dla złagodzenia objawów zapalenia stawów.
Choroba zwyrodnieniowa stawów to zwykle dolegliwość seniorów, ale to nie znaczy, że problem ten nie dotyczy osób młodszych. Do artrozy, bo o niej mowa, przyczynia się nadwaga, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, wady postawy, ale także zbyt intensywne uprawianie sportu i wynikające z takiej aktywności kontuzje. Jak uniknąć problemów ze stawami i jak im zapobiegać?
Witamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.
Dolegliwości związane ze stawem biodrowym dotykają coraz większej grupy osób. Twierdzenie, że jest to problem wyłącznie osób starszych mija się z prawdą, ponieważ może on dotyczyć praktycznie każdego, bez względu na płeć, czy wiek. To co niezwykle istotne, w przypadku tego stawu ból powinien nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u ortopedy.
Pozafarmakologiczne sposoby na złagodzenie migren często są pomijane, a mają znaczącą skuteczność. Warto więc wypróbować również te inne metody na ból.
Kobiety doświadczają wyższego poziomu bólu fizycznego niż mężczyźni. Wszystko dlatego, że komórki mikrogleju obecne w mózgu kobiet są bardziej aktywne w regionach mózgu zaangażowanych w przetwarzanie bólu.
Wypowiadanie niecenzuralnych słów daje szybki krótkotrwały efekt osłabienia odczuwanego bólu.