Terapia Scrambler może przynieść znaczną ulgę u około 80-90 proc. pacjentów z przewlekłym bólem i jest bardziej skuteczna niż inne nieinwazyjne leczenie, np. przezskórna stymulacja elektryczna nerwów (transcutaneous electrical nerve stimulation - TENS).
Ból pojawia się, ponieważ organizm ostrzega mózg przed urazami i chorobami. Bez silnej reakcji na dolegliwości bólowe uraz mógłby pozostać niezauważony i nieleczony. Jednak niektórzy zmagają się z przewlekłym bólem, który trwa długo po zagojeniu się urazu lub trudno jest zidentyfikować jego przyczynę.
Postrzeganie bólu może się znacznie różnić w zależności od sytuacji. Jest możliwe, że ten sam bodziec będzie mniej lub bardziej bolesny w różnych warunkach..
Maleńkie, nanoskalowe kapsułki przeciwbólowe działają nawet 20 dłużej niż standardowe zastrzyki, a dodatkowo nie dają efektów ubocznych.
Dziś rusza kolejna edycja kampanii „W trosce o seniorów – zdrowie i styl życia”. Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na schorzenia charakterystyczne dla wieku starszego oraz przedstawienie działań profilaktycznych opóźniających ich proces. Gwiazdą tej edycji kampanii jest aktorka Bożena Dykiel. Senior.pl objął patronat medialny nad tą inicjatywą.
W czasie siedmiu miesięcy funkcjonowania bezpłatnej infolinii eksperckiej uruchomionej w ramach programu „Ulga w bólu", z porad lekarzy specjalistów z zakresu leczenia bólu skorzystało ponad 600 pacjentów.
Zdaniem ekspertów Polacy nie wiedzą, jak leczyć ból, gdzie szukać pomocy, a w dodatku nie ufają lekarzom, kupują na własną rękę środki dostępne bez recepty i w ten sposób się trują. Rocznie do szpitali trafia kilka tysięcy osób nadużywających leków przeciwbólowych - informuje Dziennik.