Doskwiera ci ból? Zanim sięgniesz po farmaceutyki, wypróbuj naturalne sposoby na jego złagodzenie. Wiele substancji roślinnych ma właściwości przeciwbólowe. Przeanalizuj tę listę - możesz znaleźć coś, co uśmierzy twoje dolegliwości bólowe.
Według badania globalnego obciążenia chorobami (Global Burden of Disease) odsetek utraconych zdrowych lat życia z powodu choroby wzrósł z 21 procent w 1990 roku do 31 procent w 2013 roku.
Przeżywa renesans głównie za sprawą tego, że coraz chętniej zastępujemy nim tabletki przeciwbólowe. Ręce potrafią zdziałać cuda - poprzez masaż możemy skutecznie walczyć z uporczywymi bólami kręgosłupa. Na czym zatem polega lecznicza moc masażu?
Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Zmniejsz ryzyko urazów kręgosłupa i dyskomfort w postaci bólu pleców poprzez odpowiednie nawyki.
Aż 70 procent osób zatrudnionych wykonuje swoją pracę siedząc za biurkiem. Tymczasem długie przebywanie w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Praca przy biurku, brak aktywności ruchowej i nieodpowiednie krzesła czy fotele to poważni wrogowie naszych kręgosłupów. To niestety prosta droga do zmian zwyrodnieniowych.
Kokorycz (Corydalis), roślina od wieków stosowana w chińskiej medycynie jako środek przeciwbólowy, została zbadana przez zachodnich ekspertów. Okazuje się, że jest bardzo skuteczna w łagodzeniu dolegliwości bólowych.
Ułożenie ciała podczas snu nie jest przypadkowe. Eksperci odkryli, że sposób, w jaki śpimy, wiąże się z naszą osobowością.
Ból w dolnej części pleców, a także związane z nim: ból nóg, biodra i/lub pieczenie stóp dotyczy aż 80 proc. ludzi na jakimś etapie życia.
Udany seks wpływa na jakość związku i zdolność do utrzymania silnej więzi z partnerem. Ale miłość fizyczna ma również inne, poza prokreacyjną czy łączącą emocjonalnie, funkcje. Kochanie się wpływa na zdrowie - pomaga w walce z chorobami i osiągnięciu sędziwego wieku...
Niemal 40 proc. pacjentów cierpiących na chroniczny ból pleców mogłoby być skutecznie leczonych antybiotykami, uważają duńscy naukowcy.
W przeciętnej kuchni znajduje się wiele produktów, które mogę mieć nie tylko kulinarne zastosowanie. Okazuje się, że niektóre przyprawy, warzywa i owoce oraz inne artykuły żywnościowe stanowią skuteczny medykament na rozmaite dolegliwości bólowe. Poniżej prezentujemy kolejne środki spożywcze mające także zastosowanie medyczne.
Na drętwienie i silne bóle w okolicach karku skarżą się coraz częściej nawet młodzi ludzie. Za ich powstanie odpowiada wiele czynników, na które nie mamy wpływu, jak wiek czy predyspozycje genetyczne. Istnieje jednak szereg dodatkowych przyczyn, związanych ściśle z naszym trybem życia. Warto je sobie uświadomić, aby móc skutecznie z nimi walczyć
Osoby, które ćwiczą przynajmniej godzinę tygodniowo, mają znacznie niższe ryzyko bólu pleców, szyi i barków. Nowe dowody potwierdzają przypuszczenie, że brak aktywności fizycznej i otyłość odgrywają rolę w ryzyku rozwoju przewlekłego bólu, wynika z badań Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii.
Choć zima trwa w najlepsze, my już wybiegamy myślami ku wiośnie. Mamy dość zimowych dolegliwości: zmarzniętych stóp, bólu pleców i stawów czy codziennych problemów ze wstawaniem. Jak przetrwać ostanie miesiące zimy i w doskonałej kondycji przywitać wiosnę? Jest na to sposób: ruch i relaks.