W zdigitalizowanym świecie telefon komrókowy jest używany przez nas wielokrotnie w ciągu dnia, bo w istocie trudno się bez niego obejść. Korzystanie z niego nie jest domeną młodych, z „nosem w ekranie" chadzają dziś ludzie w każdym wieku i nie kontrolują poświęcanego na to czasu. Okazuje się zaś, że długie użytkowanie telefonu czy smartfonu może się wiązać z pewnymi problemami. Zobacz, jak może ci zaszkodzić „komórka".
Ćwiczenia rozciągające powinny stanowić część regularnych treningów. Niektóre stawy bowiem tracą wraz z wiekiem nawet połowę zakresu ruchu, tymczasem wspomniane ćwiczenia pomogą zachować większą sprawność.
Trening siłowy może znacznie zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci i poprawić ograniczenia funkcjonalne u osób starszych.
Zewsząd słyszymy, że aktywność fizyczna jest zbawienna dla naszego zdrowia i smaopoczucia, a jednak nie bierzemy sobie tego do serca, ciągle spędzamy dni głównie w pozycji siedzącej. Średnio siedzimy przez pięć godzin dzienie.
Kochanie, boli mnie głowa… Na pewno? Według najnowszych danych GUS to bóle dolnej partii pleców i szyi są najczęściej wskazywane przez kobiety. Cierpi na nie odpowiednio ponad 28% i 21% pań. Słynne bóle głowy są dopiero na szóstym miejscu w zestawieniu najczęściej występujących dolegliwości zdrowotnych. Problem z plecami potwierdza też aktualny raport EHIS (European Health Interview Survey). Czy jest się czym martwić? Eksperci alarmują.
Bóle pleców, głowy i ramion, dyskopatia, zespół cieśni kanału nadgarstka, kłopoty z krążeniem i żylaki – to wcale nie przypadkowa lista dolegliwości. Właśnie na tego rodzaju problemy zdrowotne narażasz się, jeśli dzień w dzień spędzasz wiele godzin siedząc za biurkiem. Sprawdź, co dokładnie ci grozi i jak możesz ustrzec się przed najpowszechniejszymi schorzeniami.
Możesz być dla siebie dobrym lekarzem - kilka prostych działań pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się różnych dolegliwości. Pocieranie wybranych punktów na ciele i określona pozycja pomogą szybko lepiej się poczuć.
Przed nami czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątanie, świąteczne zakupy, przygotowywanie potraw – to wszystko może negatywnie wpływać na kręgosłup. Jak cieszyć się świętami i bez bólu pleców zasiąść z bliskimi do stołu?
Ibuprofen to jeden z najpowszechniej stosowanych leków. Najczęstsza forma jego przyjmowania to oczywiście doustne tabletki, ale to się może zmienić - teraz opracowano plaster, który precyzyjnie podaje farmaceutyk.
Miliony ludzi na całym świecie wykonują pracę, która wymaga od nich pozostawania w pozycji stojącej przez dość długi czas, więc są narażeni na ryzyko znacznego i długotrwałego zmęczenia mięśni kończyn dolnych.
Doskwiera ci ból? Zanim sięgniesz po farmaceutyki, wypróbuj naturalne sposoby na jego złagodzenie. Wiele substancji roślinnych ma właściwości przeciwbólowe. Przeanalizuj tę listę - możesz znaleźć coś, co uśmierzy twoje dolegliwości bólowe.
Według badania globalnego obciążenia chorobami (Global Burden of Disease) odsetek utraconych zdrowych lat życia z powodu choroby wzrósł z 21 procent w 1990 roku do 31 procent w 2013 roku.
Przeżywa renesans głównie za sprawą tego, że coraz chętniej zastępujemy nim tabletki przeciwbólowe. Ręce potrafią zdziałać cuda - poprzez masaż możemy skutecznie walczyć z uporczywymi bólami kręgosłupa. Na czym zatem polega lecznicza moc masażu?
Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Zmniejsz ryzyko urazów kręgosłupa i dyskomfort w postaci bólu pleców poprzez odpowiednie nawyki.