U wielu mężczyzn po pięćdziesiątce następuje przerost gruczołu krokowego, ale niewielu z nich ma tego świadomość, ponieważ zaburzenie często przebiega bezobjawowo. Jeśli jednak pojawiają się symptomy, warto umieć je rozpoznać i szybko reagować.
Starożytna praktyka i dzisiaj ciągle jest popularna, bo pomaga zachować dobrą formę fizyczną i pozwala zadbać o pozytywny stan umysłu.
Promieniujące do kończyn bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle spowodowane urazami mięśni, więzadeł czy chorobą zwyrodnieniową stawów – to sygnały, że nasze ciało potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Rehabilitacja odpowiednio dobrana do typu schorzenia potrafi zdziałać cuda i szybko stawia na nogi. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze placówki rehabilitacyjnej, jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry fizjoterapeuta i wreszcie jaka metoda rehabilitacji będzie dla nas najbardziej odpowiednia?
Uprawiaj jogę, dzięki temu osłabisz ból pleców i odzyskasz swobodę ruchu.
Ból pleców to dolegliwość, która dotyczy większości ludzi w jakimś momencie życia. Nierzadko jest na tyle uciążliwa, że potrzebne są leki przeciwbólowe. Okazuje się jednak, że nie wszystkie popularne farmaceutyki sktecznie osłabią ból - uczeni mówią, że kwas acetylosalicylowy i ibuprofen nie pomagają w takim przypadku. Paracetamol też się nie sprawdza...
Ból pleców to przypadłość, która dotyka już nie tylko starsze osoby, ale również młode. Komputeryzacja wielu zawodów spowodowała, że często kilka lub kilkanaście godzin spędzamy w pozycji siedzącej, a co za tym idzie: nasz ruch jest ograniczony do minimum. Z brakiem ruchu natomiast wiążą się różnego rodzaju dolegliwości w tym między innymi ból pleców. Jak sobie z nim poradzić?
Im dłużej prowadzimy samochód tym gorzej dla naszego kręgosłupa. Niemalże 85 procent Polaków dostrzega związek między czasem spędzonym za kierownicą, a chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa - wynika z raportu „Komfort jazdy” przygotowanego na zlecenie Kongsberg Automotive.
Wrzesień jest dość ciepły, a Kaszuby, Mazury czy rodzime góry oferują wiele turystycznych atrakcji, które świetnie można zwiedzać spacerując. W Polsce hiking nie jest tak popularny jak np. w Stanach Zjednoczonych, a szkoda, bo nie wymaga specjalnych umiejętności ijest ciekawym sposobem na zwiedzanie oraz trening. Co więcej, stanowi po prostu zdrowy styl życia i sprawia, że jesteśmy szcześliwsi. Oto pięć powodów, które mogą cię skłonić do spakowania plecaka i wyruszenia w drogę.
90 minut przed telewizorem (plus przerwa) i kolejne 1,5 godziny w nieodległym czasie (wszak codziennie rozgrywa się kilka meczów) mogą skutkować różnymi dolegliwościami. Zobacz, jakie problemy wywołuje długie kibicowanie.
Ból dolnej części pleców jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności na świecie i jedną z najpowszechniejszych dolegliwości.
W zdigitalizowanym świecie telefon komrókowy jest używany przez nas wielokrotnie w ciągu dnia, bo w istocie trudno się bez niego obejść. Korzystanie z niego nie jest domeną młodych, z „nosem w ekranie" chadzają dziś ludzie w każdym wieku i nie kontrolują poświęcanego na to czasu. Okazuje się zaś, że długie użytkowanie telefonu czy smartfonu może się wiązać z pewnymi problemami. Zobacz, jak może ci zaszkodzić „komórka".
Ćwiczenia rozciągające powinny stanowić część regularnych treningów. Niektóre stawy bowiem tracą wraz z wiekiem nawet połowę zakresu ruchu, tymczasem wspomniane ćwiczenia pomogą zachować większą sprawność.
Trening siłowy może znacznie zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci i poprawić ograniczenia funkcjonalne u osób starszych.
Zewsząd słyszymy, że aktywność fizyczna jest zbawienna dla naszego zdrowia i smaopoczucia, a jednak nie bierzemy sobie tego do serca, ciągle spędzamy dni głównie w pozycji siedzącej. Średnio siedzimy przez pięć godzin dzienie.
Kochanie, boli mnie głowa… Na pewno? Według najnowszych danych GUS to bóle dolnej partii pleców i szyi są najczęściej wskazywane przez kobiety. Cierpi na nie odpowiednio ponad 28% i 21% pań. Słynne bóle głowy są dopiero na szóstym miejscu w zestawieniu najczęściej występujących dolegliwości zdrowotnych. Problem z plecami potwierdza też aktualny raport EHIS (European Health Interview Survey). Czy jest się czym martwić? Eksperci alarmują.