Każdy od czasu do czasu zmaga się z bólami głowy. Jedne są łagodne, inne tak silne, że nie pozwalają normalnie funkcjonować. Istnieją różne ich rodzaje i wywoływane są przez odmienne przyczyny. Przejrzyj listę rodzajów bólu głowy - być może uda ci się rozpoznać powód dolegliwości.
Warto być uczciwym. Kłamstwo jest nie tylko nieetyczne i może spowodować społeczne kłopoty, ale także negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Tymczasem mówienie prawdy poprawi nasze samopoczucie, także fizyczne.
Ból głowy, choć utrudnia codzienne funkcjonowanie, zazwyczaj nie zagraża życiu. Nie należy go jednak lekceważyć i najlepiej skonsultować z lekarzem możliwe przyczyny oraz sposób leczenia. To, u którego specjalisty pacjent powinien szukać pomocy, zależy od rodzaju bólu oraz jego źródła. Prawidłowa diagnoza przyczyny bólu głowy ułatwi jego późniejsze skuteczne leczenie.
Ponieważ ciało co rusz sprawia nam jakieś kłopoty, wraz z upływem czasu nauczyliśmy się lekceważyć rozmaite dolegliwości. Mamy nadzieję, że ból, dyskomfort czy inne objawy samoistnie znikną... Żadnych symptomów nie należy ignorować, ale tych wymienionych poniżej to już w żadnym razie - mogą być śmiertelne.
Zmiana czasu powoduje zaburzenia codziennego schematu dnia i może powodować problemy ze snem, rozdrażnienie, senność... Kilka wskazówek pomoże łagodnie przebyć czas dostosowywania się do nowego zegara.
Mózg to niezwykły narząd. Kontroluje podstawowe i bardziej wyszukane działania, odpowiada za bazowe i skomplikowane procesy w organizmie, nie wyłącza się nawet podczas snu, a jego wielkość w stosunku do całego ciała czyni nas wyjątkowymi w świecie zwierząt. Przejrzyj tych kilkanaście niezwykłych faktów dotyczących ludzkiego mózgu.
Ludzie, którzy cierpią z powodu migreny, mogą mieć inne bakterie w układzie pokarmowym niż osoby wolne od tej choroby. To oznacza nową szansę na stworzenie leku, który pomoże pozbyć się obezwładniających ataków migrenowych.
Silny ból głowy i objawy, które towarzyszą migrenie skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a czasem nawet najprostsze czynności. Schorzenie to najczęściej występuje u kobiet w średnim wieku. Jednak dotyczy tak wielu osób, że migrenowe bóle głowy znalazły się w pierwszej dwudziestce dolegliwości, w klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia, których negatywne działanie wpływa na jakość życia. Co powoduje migrenę, i jak sobie z nią radzić?
Osoby, które cierpią na migreny i inne bóle głowy, są szczególnie podatne na niedoczynność tarczycy, podają uczeni University of Cincinnati College of Medicine.
Miłorząb był stosowany w leczenictwie już w starożytności. Ze współczesnych badań wynika, że preparaty na bazie tej rośliny podawane odpowiednio wcześnie mogą nie tylko powstrzymać zaniki pamięci, ale pomagają również w leczeniu depresji i zawrotów głowy. Co więcej, może być ona skuteczna w osłabianiu skutków udaru.
Powszechnie stosowany lek przeciwbólowy może odwrócić utratę pamięci spowodowaną przez chorobę Alzheimera, mówią brytyjscy badacze.
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, może też sporzyjać poprawie zdrowia. Przy czym nie chodzi o jakiekolwiek utwory, ale o muzykę klasyczną - pomaga się uspokoić i obniżyć poziom ciśnienia krwi.
Jak informują badacze, 80 procent ataków migreny jest związanych ze zwiększoną wrażliwością na światło, co skutkuje tym, że pacjenci szukają zaciemnionych miejsc chcąc na jakiś czas odizolować się od pracy, rodziny i codziennych czynności. Tymczasem terapia światłem może być nowym elementem leczenia migreny.
Gdy się choruje, nie ma się apetytu, a to najprawdopodobniej dlatego, że w ten sposób organizm może się bronić przed drobnoustrojami, wyjaśniają uczeni z RPA.
Warto się wysypiać, bo sen odpowiada za wiele procesów w organizmie i jego niedobór negatywnie „odbja się" na zdrowiu. Okazuje się jednak, że namierna ilość odpoczynku także negatywnie oddziałuje na nasz organizm.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem