Masaż przynosi ulgę osobom cierpiącym na napięciowy ból głowy, informuje Siski Green z sagazone.
Wiadomo od dawna, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie. Naukowcy udowodnili, że niekorzystna aura może wywołać migreny i inne bóle głowy.
Depresja jest chorobą, która może powodować trudności diagnostyczne. Potrafi przyjmować „maski" dolegliwości fizycznych, odwracając uwagę od psychicznych źródeł problemu. Oto pięć najczęściej występujących „masek", pod którymi może ukrywać się depresja.
Pomidory oraz soki pomidorowe są niezastąpionym źródłem potasu, odpowiedzialnego w naszym organizmie za regulowanie równowagi wodnej czy optymalne dotlenienie naszego mózgu, co pozwala nam na jasne, twórcze myślenie.
Nie wszyscy wiemy, że pomidory oraz soki pomidorowe są niezastąpionym źródłem potasu, odpowiedzialnego w naszym organizmie za regulowanie równowagi wodnej czy optymalne dotlenienie naszego mózgu, co pozwala nam na jasne, twórcze myślenie.
Znane porzekadło mówi, iż „katar nie leczony trwa tydzień, a leczony siedem dni". Czy to jednak prawda?
Jesienią odczuwamy pogorszenie samopoczucia. Relacjom międzyludzkim, zwykle towarzyszy stres. Wiele wskazuje na to, że sytuacje stresowe przyczyniają się do powstawania chorób psychicznych. Pomóc może wizyta i rozmowa z ekspertem.
Migrenowy ból głowy nierzadko jest obezwładniający. Gdy się pojawia, trudno zaangażować się w jakąkolwiek aktywność, dolegliwość znacznie obniża jakość życia nie pozwalając normalnie funkcjonować. Pojawiła się jednak nowa nadzieja na ulgę w bólu, innowacyjny lek nazywa się Levadex
Aż do połowy XIX wieku leczenie pijawkami stosowane było głównie przez tzw. znachorów. Medycyna konwencjonalna wzbraniała się przed uznaniem tej metody za skuteczną, jednak badania wykazały efektywność stosowania pijawek w terapii wielu chorób. Dziś hirudoterapia „wraca do łask".
Zwykło się czasami słyszeć błędne, obiegowe opinie, jakoby pewne dolegliwości przynależne były jedynie ludziom w podeszłym wieku. Wielu, wierząc ślepo w takie sądy, bagatelizuje pierwsze objawy choroby. Zapominają oni, że w zamian za szybki rozwój cywilizacyjny przyszło nam płacić bardzo wysoką cenę...
Wiosna niesie za sobą ponad czterokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych, niż jesień. Co robić, aby wzmocnić układ immunologiczny i ograniczyć możliwość wiosennego przeziębienia?
Stres to bolączka współczesności, która dotyka w szczególności aktywnych ludzi. Ciągłe dążenie do osiągania jak najlepszych wyników często prowadzi do przeliczenia się z własnymi możliwościami. Stresogenny jest okres świąteczny. Plany, jakie z nim wiążemy, przygotowania, wzmożona praca w domu, niebotyczne zakupy - wszystko to sprawia, że bywamy przemęczeni i rozdrażnieni. Chęć realizacji wszystkich świątecznych projektów i spotkań rodzinnych może być problematyczna, a przez to stresująca. Jeśli stres towarzyszy nam permanentnie lub często, pojawiają się zaburzenia snu, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, a w konsekwencji stany lękowe oraz nerwice.
Stres, szybki styl życia, liczne obowiązki dla wielu osób oznaczają nieprzespane noce. Bezsenność wiąże się ze złym samopoczuciem, zmęczeniem i bólem głowy. Badania wykazały, że po nieprzespanych 28 godzinach szybkość reakcji spada nawet o ponad 50%, czas reakcji wydłuża się prawie dwukrotnie. Niedostateczna ilość snu ma negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
Ginkgo Biloba od wieków stanowi powszechnie znane i cenione naturalne lekarstwo na liczne dolegliwości. Wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego. Zwalcza także wolne rodniki powstrzymując starzenie się i zapobiegając licznym schorzeniom związanym z tym procesem.
W naszym otoczeniu i pożywieniu występuje bardzo wiele toksycznych substancji. Toksyny są groźne dla zdrowia i niestety, nie da się uniknąć wchłaniania ich do organizmu.