Tabletki przeciwbólowe relatywnie szybko i skutecznie pomagają pozbyć się dolegliwości umożliwiając powrót do normalnego funkcjonowania. Jednakże nadmiar szkodzi - okazuje się, że wielu ludzi cierpi na ból głowy, ponieważ zbyt często sięgają po nieprzepisane przez lekarzy leki.
Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd! Zaniedbanie higieny jamy ustnej może doprowadzić do wielu groźnych chorób, pozornie z zębami zupełnmie nie związanych.
Istnieje wiele źródeł bólu, jak też okoliczności, w których może on się pojawić. Praktycznie przy wykonywaniu każdej codziennej czynności mogą się pojawić mniejsze lub większe dolegliwości. Rynek leków przeciwbólowych oferuje bogaty wybór środków przynoszących ulgę. Ważne, by prawidłowo wybrać właściwy lek na konkretny rodzaj bólu.
Wśród licznych przyczyn, które wpływają na występowanie bólów głowy, wskazuje się także wybór diety. Produkty spożywcze, mogą być nawet w ponad 30% przyczyną pojawiania się i nasilania migreny. Jakość pożywienia, sposób łączenia poszczególnych produktów ale także nawyki żywieniowe i smakowe to zatem znaczący wśród kilkudziesięciu przyczyn wywołujących bóle głowy.
Na bóle głowy cierpi 70- 80% Polaków, zaś prawie 15% uskarża się na migreny. Wywoływane są przez różnorodne czynniki: fizyczne, chemiczne, psychiczne, neurologiczne. Jednym z popularnych środków przeciwbólowych jest kofeina zawarta w kawie, bądź popularnych napojach chłodzących, dlatego chętnie sięgamy po tego rodzaju trunki, gdy ból głowy nie pozwala normalnie funkcjonować. W pozbyciu się cierpienia można sobie pomóc na wiele różnych sposobów.
Fińskie badania wykazały, że kobiety, które weszły w okres menopauzy i realizowały program ćwiczeń aerobowych przez około sześć miesięcy, rzadziej doświadczały nocnych potów, wahań nastroju i drażliwości, niż kobiety, które nie ćwiczyły.
Każdy z nas od czasu do czasu ma po prostu zły dzień, ale ci, którym permamentnie jest smutno, mogą zmagać się z depresją sprawiającą, że nie można normalnie funkcjonować. Według amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego, depresja jest spowodowana psychologicznymi, biologicznymi i środowiskowymi czynnikami. Istnieją różne jej rodzaje, ale wszystkie mają te same podstawowe objawy. Oto pięć najpowszechniejszych symptomów rozpoznania choroby.
Nawet krótka praca przed komputerowym monitorem może powodować u wrażliwych osób odczuwanie takich dolegliwości jak podwójne widzenie, pieczenie, kłucie, ucisk, ból, zaczerwienienie i łzawienie oczu, a nawet powstawanie przemijającej krótkowzroczności. Takie zaburzenia mogą być spowodowane zarówno ograniczeniem typowych czynności wzroku, jak i nie przestrzegania zasad ergonomii dla stanowisk komputerowych.
Jeśli potrzebujesz pretekstu aby zarezerwować sobie sesję masażu w najbliższym spa, dostarczają go naukowcy: stwierdzono, że masaż jest pomocny złagodzeniu bólów głowy.
Zmęczenie często dopada nas wtedy, gdy potrzebujemy być zwarci i gotowi do działania. Po długich godzinach intensywnej pracy w domy czy w pracy, odczuwamy uciążliwy ból pleców, nóg, zaczyna pulsować nam głowa, a nasz umysł nie chce dłużej funkcjonować. Czujemy się źle i tak naprawdę nie do końca zdajemy sobie sprawę, dlaczego. Przecież nie wykonywaliśmy ciężkiej pracy fizycznej, więc skąd to zmęczenie? Dlatego, gdy objawy pojawiają się pierwszy, drugi, dziesiąty raz – bagatelizujemy je. Aż w końcu zmęczenie staje się zbyt trudne do przezwyciężenia i przegrywamy z bólem. Jak temu zapobiec? Trzeba poznać przyczyny problemów i zastosować się do kilku profilaktycznych rad.
Mężczyźni ryzykują swoje zdrowie kupując podejrzane farmaceutyki online, wynika z brytyjskiego sondażu. Do 90 procent leków dostępnych tylko na receptę, a sprzedawanych bez niej online, jest uważanych za fałszywe.
Regularne ćwiczenia aerobowe działają tak samo skutecznie jak terapia relaksacyjna lub lek przeciwpadaczkowy Topiramat w zapobieganiu migreny, wynika ze szwedzkich badań.
Kolejne dobra informacje dla osób lubiących kawę. Picie trzech lub więcej filiżanek popularnego na całym świecie napoju znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju raka jelita grubego, wynika z japońskich badań.
Naukowcy z Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa odkryli gen odpowiedzialny za kontrolowanie bólu przewlekłego. Opublikowane w czasopiśmie Science odkrycie otwiera drogę do nowych możliwości blokowania substancjami leczniczymi białka wytwarzanego przez gen w celu zwalczania bólu przewlekłego.
Ból zatok dotyczy 12% całej populacji . W Polsce, co dziesiąty rodak skarżący się na ból zatok odczuwa go regularnie. Pozostali chorzy cierpią z powodu tej dolegliwości co jakiś czas - 36% z nich odczuwa ból z częstotliwością co 2-3 miesiące, z kolei 26 % - raz na pół roku.