Wielu z nas z utęsknieniem czekało na długi majowy weekend. To przecież doskonała okazja, aby spędzić czas gdzieś poza miastem. Zwykle to auto będzie naszym głównym środkiem transportu w czasie tego krótkiego wypoczynku. O czym należy pamietać przed wyjazdem na majówkę?
Opel i Mercedes okazały się najbardziej zaufanymi markami samochodowymi w Polsce, zaś Orlen i Lotos zostały wybrane w kategorii Stacja benzynowa - wynika z badania European Trusted Brands 2012.
Jak wynika z badania TNS OBOP, w 2008 roku co dziesiąty Polak kupił samochód osobowy. Niemal połowa respondentów (48%) kupując auto zastępowała nim pojazd dotychczas używany, a ponad jedna trzecia badanych (35%) kupiła kolejny samochód dla swojego gospodarstwa domowego.
Mając dwuipółletniego syna i oczekując jednocześnie kolejnego dziecka, Erica Fazzari jest bardzo zajętą młodą mamą, jednakże kiedy zamierzała kupić nowy samochód dla swej rodziny, poświęciła kilka miesięcy na znalezienie pojazdu spełniającego jej oczekiwania. Także osoby z pokolenia baby boomers także mają poważny kłopot z tego rodzaju zakupem.
Ponieważ w starzejącym się społeczeństwie zwiększa się liczebna przewaga kobiet nad mężczyznami coraz częściej można spotkać dojrzałe panie za kierownicami samochodów. Jako, że panie nie są przyzwyczajone do codziennego prowadzenia pojazdów trzykrotnie zwiększa się ryzyko wypadków samochodowych.
Prowadzenie pojazdów przez seniorów stało się kwestią kontrowersyjną, raporty wskazują, że starsi ludzie są drugą co do wielkości grupą powodującą wypadki. Bardziej narażają siebie i innych uczestników ruchu tylko nastoletni kierowcy. Badania przeprowadzone przez the Johns Hopkins School of Medicine dowodzą jednak, że seniorzy, którzy prowadzą samochody, dłużej pozostają samodzielni i rzadziej trafiają do domów opieki.
Brytyjska firma "Motoinsurance" przeprowadziła ankietę, której celem było zbadanie co sądzą kierowcy o innych uczestnikach ruchu, szczególnie tych w podeszłym wieku. Okazało się, że młodsi kierowcy są dość sceptycznie nastawieni względem seniorów za kierownicą.
Jak donosi czerwcowe wydanie American Journal of Public Health, regularne prowadzenie samochodu przez ludzi starszych może skutkować ich większą samodzielnością w życiu codziennym. Badania przeprowadzone przez naukowców z Johns Hopkins University pokazują, że osoby, które w podeszłym wieku zrezygnowały z zasiadania za kierownicą, kilkakrotnie częściej wymagają opieki pielęgniarskiej czy pomocy w przygotowaniu posiłków.
Samochód wyścigowy formuły Indy za 40 tys. dolarów, w dodatku z pozwoleniem do jazdy po ulicach brzmi jak sen. Jednak teraz ów sen stał się jak najbardziej prawdziwy dzięki firmie Remote Extender Technology.
W Wielkiej Brytanii starsi kierowcy mają być poddawani medycznym testom wcześniej niż dotychczas – donosi The Daily Telegraph. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
Klasyczna, elegancka limuzyna – duża, ciężka, ale nieco podniszczona i z dużym przebiegiem, a za kółkiem starszy pan w kapeluszu. Taki stereotyp samochodu dla seniora funkcjonuje tuż za naszą zachodnią granicą. Jednakże starsi Niemcy zupełnie nie chcą się do tego stereotypu dopasować i kupują na potęgę nowe auta – pisze portal n-tv.de.