Niższy udział określonych faz snu jest związany ze zmniejszoną objętością mózgu w regionach podatnych na rozwój choroby Alzheimera.
Starsi ludzie, którzy mają niewielki kontakt z innymi, mogą być bardziej narażeni na utratę objętości mózgu, w tym w obszarach związanych z demencją, niż osoby mające częstsze kontakty społeczne.
Odkryto nowe obiecujące leczenie pacjentów z behawioralną odmianą demencji czołowo-skroniowej, drugą najczęstszą postacią otępienia u osób wieku poniżej 60 lat. Terapia pozwala osłabić problemy behawioralne i spowolnić kurczenie się mózgu. Takie efekty daje stosowanie selenian sodu - może on hamować osłabienie funkcji poznawczych i uszkodzenia neurodegeneracyjne, które są cechą charakterystyczną wielu form demencji, w tym choroby Alzheimera.
Wykonywana codziennie medytacja może sprawić, że w mózgu będzie więcej połączeń. Wydaje się, że trzeba poświecić dużo czasu i pieniędzy, aby dłużej cieszyć się młodym wyglądem i samopoczuciem. Teraz badania wykazały, że jesteśmy w stanie samodzielnie poprawić kondycję naszego umysłu. I chociaż zabierze to trochę czasu każdego dnia, nie musi dużo kosztować.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem
Londzin:
na jakie choroby stosować zioła szwedzkie w postaci nalewki?
właściwości żiół szwedzkich Pokaż pełną treść pytania ›
KZG:
Wynik rezonansu magnetycznego głowy
Moja 77 letnia mama miała rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu i wyszedł: na sklepistości po stronie lewej widoczne jest niewielkie ok 8x6 mm ognisko izointensywne z istotą szarą, przylegające do opony - najpewniej oponiak.
Czy to trzeba operować? Biorąc pod uwagę wiek i to że od 5 lat mama bier... Pokaż pełną treść pytania ›
MariuszRakus1968:
Pieluszki dla dorosłego inwalidy
Jakie pieluchy będą najlepsze dla dorosłego inwalidy? Pokaż pełną treść pytania ›