Od dawna wiadomo, że hojność może mieć pozytywny wpływ na osobę, która ją wykazuje, na przykład zwiększyć szczęście, pewność siebie, a nawet zdrowie fizyczne. Na Uniwersytecie Indiana wykazano też, że przekazywanie datków może mieć jeszcze inny potencjalny skutek: może przekładać się na atrakcyjność fizyczną.
Poziom ilości przetworzonych węglowodanów w diecie został statystycznie powiązany z atrakcyjnością twarzy.
Jakość snu wpływa na funkcjonowanie i starzenie się skóry. U osób słabo sypiających nasilone są oznaki starzenia się skóry i wolniej przebiega regeneracja po różnych stresorach środowiskowych, takich jak zaburzenia bariery ochronnej skóry lub promieniowanie ultrafioletowe (UV).
Okazuje się, że cechy niefizyczne mają wpływ na postrzeganie atrakcyjności,a piękno to coś więcej niż to, co rejestrują oczy.
Czy atrakcyjni ludzie naprawdę czerpią korzyści ze swojego wyglądu? I jeśli tak, to w jaki sposób? Jak stwierdzili uczeni z University of Georgia i University of Kansas: w istocie osoby atrakcyjne mają zwykle więcej relacji społecznych, a tym samym zwiększone poczucie dobrostanu psychicznego. Jak się wydaje, to może być powodem, dla którego każdego roku wydaje się miliardy dolarów na poprawę wyglądu.
Wszyscy pamiętamy stare filmy z liceum, w których dziwaczny, odizolowany nastolatek zakochuje się w najpiękniejszej dziewczynie w całej szkole. Film zaczyna się od przedstawienia dziewczyny, która nie wie nic o niezbyt popularnym bohaterze, ale pod koniec ona też się w nim zakochuje. To klasyczna formuła romantycznego obrazu. Jak uważają badacze z University of Missouri, takie relacje jednak najlepiej pozostawić jedynie w filmach...
Obawy młodszych kobiet o zmarszczki i pogarszający się stan zdrowia powodują, że ich stan emocjonalny jest gorszy niż kobiet, które mają za sobą tak zwaną fazę „kryzysu wieku średniego".
Dobre poczucie humoru to cecha, którą wysoko ceni się u partnerów, ale okazuje się, że jest bardziej złożona niż początkowo sądzono. Mężczyźni i kobiety definiują humor inaczej.
Reklamy upiększających produktów kosmetycznych w obniżają poczucie własnej wartości konsumentek.
Co sprawia, że chcemy, aby dana osoba została naszym współmałżonkiem? Jak się okazuje, najważniesza cecha życiowego partnera to życzliwość.
Jeśli chodzi o stronę wizualną innych ludzi, to nie włosy, ani też uśmiech nas najbardziej pociąga - oczy maja tu największe znaczenie.
Jeśli chodzi o motywacje, które skłaniają do przejścia na dietę, zdrowie wcale nie musi być na pierwszym miejscu - kobiety często podejmują ten trud, by zadowolić swojego partnera.
Utarło się, że jeśli ktoś nam się podoba, to po prostu jest ładna czy przystojny, ale na atrakcyjność danego człowieka składa się kilka czynników. Poza aspektami wizualnymi, o tym, czy ktoś nas pociąga, decyduje także m. in. głos i zapach tej osoby.
Kobiety uważają Włochów za najatrakcyjniejszych podczas wakacji – zaraz po własnych rodakach - wynika z europejskiego badania przeprowadzonego przez portal turystyczny Zoover.
Podobasz się sobie, mimo że twoja sylwetka nie przypomina figur modelek z bilbordów? To dlatego, że w twoim związku „dobrze się dzieje", wyjaśniają uczeni.