Złamanie nadgarstka może być problemem zdrowotnym prowadzącym do niepełnosprawności. Potrzeba odpowiedniej prewencji, by uniknąć urazów tego rodzaju, wskazują uczeni.
Czescy i niemieccy naukowcy zaprojektowali zestaw mebli, które mają ułatwić życie osobom starszym i mającym mniejszą sprawność fizyczną.
12. października obchodzimy Światowy Dzień Reumatyzmu. W Polsce aż 20% obywateli cierpi na jakąś odmianę tego schorzenia. Choroby reumatyczne znacznie obniżają jakość życia i mogą prowadzić do kalectwa.
Nieliczni postrzegają siebie jako „grubasów", nawet jeśli są klinicznie otyli, wynika z ankiety przeprowadzonej przez brytyjski magazyn „Slimming World".
Bóle reumatyczne dotykają zarówno ludzi starszych jak i młodych. Mają bardzo różne podłoże: mogą być okresowe, związane ze zmianami pogody lub wyziębieniem organizmu, jak również przewlekłe w postaci stanów zapalnych układu kostnego lub zwyrodnień. To właśnie z tymi drugimi najczęściej borykają się pacjenci, wymagający leczenia farmakologicznego a nawet chirurgicznego. Do domowych sposobów na radzenie sobie z bólami reumatycznymi należy używanie produktów z wełny.
Czy zdajesz sobie sprawę, że częste kontakty seksualne, korzystanie ze wspólnej toalety lub nawet z basenu może spowodować, że w twoim organizmie pojawi się groźna bakteria zwana Chlamydią Trachomatis?
83-letnia Bette Calman może być inspiracją dla każdego. Sędziwa Australijka ma ciało bardziej elastyczne niż niejeden dwudziestolatek: staje na głowie, podnosi się na jednej ręce, potrafi przyjmować różne trudne pozy. Pani Calman jest instruktorką jogi od czterdziestu lat.
Liście złocienia maruna (zwanego inaczej wrotyczem maruna) od wieków stosowane były jako środek obniżający gorączkę, jest też medykamentem zwalczającym bóle migrenowe.
Echinacea jest jednym z najpopularniejszych ziół w Europie i Stanach Zjednoczonych. Z różnych części jeżówki sporządza się odmienne produkty: nalewka i herbata przygotowywane są z korzeni, sok z liści, łodygi i kwiatów. Specyfiki te uznawane są za skuteczne środki na wzmocnienie odporności i leczenie trudno gojących się ran.
Natura obdarzyła człowieka wieloma gatunkami roślin, które posiadają właściwości lecznicze. Przez wiele lat leki naturalne były główną, a często nawet jedyną bronią w ręku lekarza. Jednak w obecnych czasach naturalne preparaty lecznicze są przez nas często lekceważone. Coraz częściej sięgamy po popularne środki przeciwbólowe i lecznicze, chociaż w wielu przypadkach naturalne substancje i metody stosowane przez naszych przodków z pewnością przyniosłyby nam ukojenie. Warto jednak zadać sobie odrobinę trudu i poszukać naturalnych olejków oraz różnego rodzaju naturalnych produktów, które mają właściwości terapeutyczne i lecznicze.
Ludzie po pięćdziesiątym roku życia, który podejmują choćby umiarkowaną aktywność fizyczną, żyją dłużej i rzadziej zapadają na choroby serca, wynika z badania przeprowadzonego na grupie kobiet i mężczyzn mających powyżej czterdzieści lat.
Kurkuma powstająca ze sproszkowanego korzenia i podziemnej łodygi ostryżu, zwanego też szafranem indyjskim, to silny antyoksydant, o kilkakrotnie mocniejszym działaniu niż witamina E. Zawiera witaminy i minerały; od lat ma zastosowanie kulinarne i medyczne.
Powinny go pić dzieci w okresie wzrostu, u których zaspokoi zwiększone zapotrzebowanie na substancje odżywcze, jak również osoby starsze, zagrożone niedoborem wapnia i osteoporozą. Nie powinny zapominać o nim kobiety w ciąży – pomoże bowiem zniwelować ewentualne niedobory tak potrzebnego w tym okresie kwasu foliowego, a także panie w czasie menopauzy – wartościowe składniki soku złagodzą jej przebieg.
Nogi niosą nas przez świat i życie. Często nie zdajemy sobie sprawy ile codziennie pokonujemy na nich kilometrów. Piękne, zgrabne, smukłe, długie czy umięśnione są obiektem podziwu, kojarzone są z młodą sylwetką. Myśląc o osobie w wieku podeszłym najczęściej widzimy starca z laseczką, który idzie krokiem schorowanym, powolnym, niepewnym i drżącym. Ludziom młodym i zdrowym trudno czasem zrozumieć, iż nie zmarszczki powodują, że komuś nie chce się poruszać, a nogi i stopy, które po prostu bolą, ponieważ są chore.
Żyjemy coraz dłużej, jednak aby w pełni cieszyć się życiem powinniśmy zdawać sobie sprawę z procesów, które wraz z upływem czasu zachodzą w organizmie.