Właśnie obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy 2014 (trwa od 25 do 31 maja). Problemy z funkcjonowaniem tego gruczołu stają się coraz powszechniejsze - z chorobami tarczycy zmaga się ponad 300 milionów ludzi na świeci. Jod zaś to pierwiastek, który odgrywa w tych dolegliwościach znaczącą rolę.
Chcesz urozmaicić swoją kuchnię, a jednocześnie powalczyć o młodszy wygląd? Sięgnij po te nietypowe produkty, a możesz liczyć zarówno na niezwykłe doznania smakowe, jak i przystopowanie kłopotliwego procesu starzenia się.
Wiosna w pełni, a to oznacza czas na porządki - w domu, w ogrodzie i we własnym organizmie. Przyroda budzi się ze snu i nasze ciała także potrzebują nowej energii. Odpowiednia dieta pozwoli pozbyć się nagromadzonych zimą toksyn. Oczyszczony organizm sprawniej funkcjonuje i rzadziej choruje. Oto pięć produktów o silnych właściwościach detoksykujących.
Regularne ćwiczenia zwiększają jakość życia i zmniejszają koszty opieki zdrowotnej osób z zapaleniem stawów.
Jedzenie większej ilości brokułów może spowolnić, a nawet zapobiec stanom zapalnym kości i stawów, mówią brytyjscy naukowcy.
Określenie „reumatyzm" jest powszechnie stosowane w przypadku chorób, których głównym symptomem jest ból mięśni oraz stawów. Wśród dolegliwości reumatycznych rozróżnia się choroby zapalne i niezapalne. Pierwsze z wymienionych obejmują m. in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty. Jeśli chodzi o grupę niezapalną, najpowszechniejsza jest choroba zwyrodnieniowa stawów.Choroby reumatyczne często są mylone z artretyzmem, ponieważ cechują je podobne objawy i efekty rozwoju. Schorzenia te jednak zasadniczo się różnią, ponieważ reumatyzm wiąże się ze zmianami chorobowymi w stawach, kościach i nerwach, artretyzm zaś ma związek z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego.
Aż 59% osób starszych odczuwa bóle stawów codziennie lub kilka razy w tygodniu. Celem rozpoczętej właśnie akcji „Rozruszaj stawy", wspieranej eksperckim programem ćwiczeń, jest przywrócenie starszym osobom, cierpiącym na bóle stawów, codziennej sprawności. Kampania promuje kompleksową walkę z bólem stawów, na którą składają się dwa wzajemnie uzupełniające się elementy: aktywność ruchowa oraz stosowanie leków przeciwbólowych.
Długotrwałe stosowanie niektórych leków przeciwbólowych z rodziny NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) jest związane ze wzrostem nawet o jedną trzecią ryzyka zawału serca, udaru mózgu i zgonu w wyniku incydentów sercowo-naczyniowych.
Wiosna i lato to najlepszy okres na aktywność fizyczną. Parki, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe zapełniają się ludźmi uprawiającymi różne dyscypliny sportu. Co mają zrobić Ci, którym życie utrudniają bóle reumatyczne? Na pewno nie powinni siedzieć w domu.
Udany seks wpływa na jakość związku i zdolność do utrzymania silnej więzi z partnerem. Ale miłość fizyczna ma również inne, poza prokreacyjną czy łączącą emocjonalnie, funkcje. Kochanie się wpływa na zdrowie - pomaga w walce z chorobami i osiągnięciu sędziwego wieku...
Pierwszą linia obrony przed artretyzmem jest odpowiedni styl życia, mówią eksperci z Kanady i Danii.
Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć prowadzenie zdrowszego stylu życia. Nawet w wieku 60 czy 70 lat można podjąć działania zmniejszające ryzyko zachorowania na przewlekłe choroby. Warto o siebie zadbać.
Im więcej je się wiśni, tym mniej prawdopodobne są nawroty bolesnej postaci zapalenia stawów - podagry.
Istnieje wiele źródeł bólu, jak też okoliczności, w których może on się pojawić. Praktycznie przy wykonywaniu każdej codziennej czynności mogą się pojawić mniejsze lub większe dolegliwości. Rynek leków przeciwbólowych oferuje bogaty wybór środków przynoszących ulgę. Ważne, by prawidłowo wybrać właściwy lek na konkretny rodzaj bólu.
Osobom starszym i seniorom, którzy chcą jak najdłużej zachować zdrowie i niezależność, eksperci amerykańskich National Institutes of Health (NIH) zalecają cztery rodzaje ćwiczeń.