Coraz chłodniej za oknem, a skoro słońce już nas nie ogrzewa, to warto zadbać o dostarczenie energii organizmowi „od środka” i wprawienie go w dobry nastrój. I ważne, by była to zdrowa i pożywna porcja.
„Różowa Viagra" to lek, który pierwotnie został zaprojektowany jako przeciwdepresyjny, ale może też przeciwdziałać spadkowi libido.
Picie kilku filiżanek kawy dziennie wydaje się zmniejszać ryzyko samobójstwa u mężczyzn i kobiet o około 50 procent, mówią amerykańscy naukowcy.
Nowe badania wykazały, że lek antydepresyjny Lexapro okazuje się skuteczny również jako środek zwalczający uderzenia gorąca, które stanowią jeden z objawów menopauzalnych.
Być może odkryto wreszcie „eliksir młodości". Melatonina, hormon odpowiadający głównie za regulację dobowego cyklu snu i czuwania, może opóźnić proces starzenia się, informuje sciencedaily.com za czasopismem PLoS One.
U osób z grupy wiekowej 70+, które cierpiały z powodu depresji, notuje się wyższe prawdopodobieństwo zachowania zdrowia, jeśli kontynuują zażywanie antydepresantów nawet przez dwa lata po uzyskaniu pierwszych efektów.
Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści dla zdrowia całego organizmu. Okazuje się, że do długiej listy zdrowotnych profitów osiąganych dzięki ćwiczeniom, można dopisać działanie antydepresyjne.
Depresja u seniorów może dotyczyć 10 – 20% osób z tej grupy wiekowej. U osób starszych jest ona o tyle niebezpieczniejsza niż wśród osób młodszych, że często ignorują ją rodziny pacjentów i sami lekarze zakładając, iż zmiany w nastroju i osobowości seniorów stanowią normę. Tymczasem, nieleczona depresja może mieć poważne konsekwencje - doprowadzić do cukrzycy, a także przyczynić się do przedwczesnej śmierci powodując atak serca czy wylew.