Na okładce „Dziennika na nowy wiek” czytamy, że „z tą książką pod ręką należy obawiać się bezsennych nocy”. Można by to zdanie potraktować jako zabieg marketingowy (którym jest w istocie), rzecz jednak w tym, że to szczera prawda.
Jak sama mówi, ceni wartości rodzinne, jednak zaangażowanie w pracę okazało się nie do pogodzenia z życiem prywatnym. Na scenie daje z siebie wszystko, ale to nie oznacza, że grywa tylko w wielkich filmach i spektaklach - bierze, co dają, bo na tym polega praca aktorka. Zdystansowana, ale tryskająca poczuciem humoru, dojrzała, ale i bezceremonialna, temperamentna, ale wytworna - Emilia Krakowska.
Wrocławskie Multikina wraz z Wrocławskim Centrum Seniora i Fundacją „Klinika Zdrowego Życia KEN-TAO" zapraszają na kolejne specjalne pokazy dla seniorów, które odbędą się 2 lipca o godzinie 14.00.
24 kwietnia do kin wchodzi najnowszy film Andrzeja Wajdy „Tatarak". W lutym był on prezentowany na 59. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie jego reżyser otrzymał Nagrodę im. Alfreda Bauera za wyznaczanie nowych perspektyw sztuki filmowej.
„Pierwsza dama polskiego kina”, „polska Sophia Loren”, „Catherine Deneuve Wschodu” – oto niektóre określenia przydane Beacie Tyszkiewicz przez krytyków. 70-letnia obecnie aktorka ma na swoim koncie ponad 100 filmów i trwałe miejsce w historii polskiej kinematografii. Jej popularność nie spada, o czym świadczą kolejne role aktorki w najnowszych filmach i serialach oraz obecność artystki w jury znanego programu „Taniec z gwiazdami”.
Roman Polański obchodzi dziś okrągłą rocznicę urodzin, kończy 75 lat.
Andrzej Wajda przygotowuje się do realizacji kolejnego przedsięwzięcia, kanwą dla filmu pt. „Tatarak” będzie opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule. W główną postać wcieli się Krystyna Janda.
8 lipca zmarł aktor filmowy i teatralny Wieńczysław Gliński. Miał 87 lat.
Dramat Andrzeja Wajdy "Katyń" otrzymał nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wśród obrazów, które stoczą walkę o Oscara znajdują się także filmy z Rosji, Kazachstanu, Izraela i Austrii.
"Katyń" Andrzeja Wajdy to pierwsza polska fabularna produkcja poświęcona zbrodni katyńskiej. W role głównych bohaterów wcielili się: Maja Ostaszewska, Jan Englert, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Danuta Seneka, Paweł Małuszyński, Maja Komorowska i Stanisława Celińska.
Powołany przez ministra kultury Komitet Selekcyjny pod przewodnictwem Janusza Majewskiego wybrał „Katyń” Andrzeja Wajdy na polskiego kandydata do Oscara - Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Premiera dramatu odbyła się 17 września w Teatrze Wielkim w Warszawie, w w 68 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Na ekrany kin film wszedł 21 września.
21 września na ekranach kin pojawi się najnowszy film Andrzeja Wajdy „Katyń", poruszająca opowieść o losach rodzin dotkniętych katyńską zbrodnią.
Andrzej Wajda otrzymał nagrodę im. Czesława Miłosza przyznawaną przez Ambasadę USA za wkład w rozwój porozumienia polsko – amerykańskiego. Jest to nowe wyróżnienie, co roku będzie wręczane osobom, których działalność przyczyniła się do kontynuowania dialogu między naszymi narodami oraz zacieśnienia współpracy.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kazimierz Ujazdowski, ocenił, że film „Katyń” (nowy tytuł obrazu określanego wcześniej jako „Post mortem. Opowieść katyńska”) jest „dziełem najdłużej i najmocniej oczekiwanym spośród polskich dzieł filmowych”.
Zakończono prace nad filmem Andrzeja Wajdy "Post Mortem-opowieść katyńska". Film będzie miał uroczystą premierę 17 września w Teatrze Narodowym w Warszawie, w 68. rocznicę inwazji ZSRR na Polskę. Patronat nad filmem objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Najnowszy film Wajdy jest pierwszą w jej historii fabularną produkcją traktującą o zbrodni katyńskiej.