Andropauza nie musi oznaczać zaprzestania aktywności seksualnej. Seksualna emerytura nie istnieje. Jeśli do tej pory życie intymne dawało Ci wiele satysfakcji, prawdopodobnie będzie tak dalej. Warto tylko wiedzieć, jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele.
W październiku na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny" odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
W lipcu na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji "Zdrowie mężczyzny" odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
W dniach 18 - 20 marca na terenie województwa małopolskiego i śląskiego odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje alergologiczne, gastrologiczne, kardiologiczne oraz urologiczne.
Do końca marca w województwie mazowieckim, lubelskim oraz podkarpackim będą odbywać się telefoniczne konsultacje specjalistów urologów organizowane w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny".
Michael Douglas zażywa Viagrę. 66-letni aktor, żonaty z o 25 lat młodszą Catherine Zeta-Jones, nie przejmuje się różnicą wieku, ponieważ w sypialni wspomaga się niebieską pigułką.
Kim jest współczesny, dojrzały polski mężczyzna? Jakim nowym wyzwaniom musi sprostać? Jakie są sposoby na to, by jak najdłużej zachował dobrą formę?
Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.
Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy obchodzony 18 października został stworzony przez Światową Organizację Zdrowia w celu zwrócenia uwagi na kwestie zdrowotne związane z okresem poprzedzającym i zapowiadającym starzenie się.
Czy andropauza istnieje? Czy mężczyzna po 50. może cieszyć się nadal życiem? To pytanie stawiali sobie organizatorzy spotkania „Andropauza - druga młodość dojrzałego mężczyzny" które odbyło się w Krakowie.
Wiek dojrzały i związane z nim niedogodności są trudnym wyzwaniem dla mężczyzn. W Polsce, inaczej niż w krajach zachodnich, na razie mało mówi się o problematyce tzw. andropauzy, czyli męskiego przekwitania.
Na temat zdrowia intymnego kobiet mówi się bardzo dużo. Media często poruszają ten problem, a kobiety coraz świadomiej podchodzą do tematów związanych ze zdrowiem ich układu moczowo-płciowego. Niestety, jeżeli chodzi o zdrowie intymne mężczyzn, znajomość tego problemu wypada znacznie gorzej. A dolegliwości te dotyczą około połowy mężczyzn powyżej 50. roku życia i ponad 70% mężczyzn, którzy ukończyli 60 lat.
Wejście w okres menopauzalny oznacza dla organizmu kobiety szereg zmian, zachodzących w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wiele kobiet zamyka się w sobie i wpada w wir bezradności, przestaje o siebie dbać. Podobnie rzecz ma się z andropauzą, jakkolwiek jej specyfika jest odmienna, może znacznie obniżyć jakość życia. W związku ze Światowymi Dniami Menopauzy i Andropauzy szczególnie propagowane jest zdrowie starzejących się kobiet i mężczyzn, wejście w nowy etap życia – jak przekonują lekarze – nie musi jednak oznaczać pogorszenia jakości życia, trzeba tylko umieć o siebie odpowiednio zadbać.
„Jeśli dojrzały mężczyzna źle się czuje i nie może uderzyć piłeczki golfowej tak daleko, jak niegdyś, stracił energię, przewraca się w łóżku z boku na bok nie mogąc zasnąć, to prawdopodobnie doświadcza andropauzy,” mówi doktor Lawrence Komer z Homewood Health Centre w Guelph w prowincji Ontario (Kanada).
Według definicji WHO, zaburzenie erekcji (ang. Erectile Dysfunction - ED) to stała, bądź nawracająca niemożność osiągnięcia uzyskania i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę wystarczającej do zadawalającej aktywności seksualnej. Statystyki informują, że choroba ta jest jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn, cierpi na nią 152 miliony panów na całym świecie. Choroba dotyczy aż 50% mężczyzn w wieku 40 – 70 lat.