Owoce aronii zawarte w mają szansę zrewolucjonizować leczenie większości chorób cywilizacyjnych. Czy małe, niepozorne owoce mogą być lekiem na całe zło?Już Indianie byli przekonani, że jagody są darem Wielkiego Ducha i mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Wiara znalazła oparcie w nauce i 50 lat temu odkryto, że wolne rodniki powodują choroby i starość, niszczą białko, DNA oraz lipidy. Proces produkowania wolnych rodników hamują jedynie przeciwutleniacze (antyoksydanty).
Alzheimer to choroba, której przyczyny i sposób leczenia badają naukowcy na całym świecie. Jedne z ostatnich badań dowiodły, iż do czynników przyspieszających rozwój Alzheimera należy picie dużych ilości alkoholu oraz palenie papierosów.
Osoby chorujące na depresję są bardziej narażone na rozwój choroby Alzheimera - sadzą amerykańscy naukowcy.
Naukowcy od dawna szukają sposobu na zmniejszenie zachorowalności na Alzheimera, starają się też opracować jak najskuteczniejszą formę terapii.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, ważne jest nie tylko to czy nasza dieta i styl życia prowadzą do nadwagi, ale i to w jaki sposób tyjemy.
Belgijski pisarz Hugo Claus, uważany za kandydata do Literackiej Nagrody Nobla, zmarł w Middelheim Hospital w Antwerpii w wieku 78 lat.
W celu złagodzenia objawów oraz spowolnieniu rozwoju choroby Alzheimera konieczne jest szybkie postawienie diagnozy. Jak dowiodły badania w diagnostyce Alzheimera bardzo pomocne mogą być komputery.
Zachodnie sklepy z oprogramowaniem komputerowym odnotowały pojawienie się nowej grupy kupujących. Siwowłosi klienci wypowiadają wojnę emerytalnej nudzie i szturmem ruszają na zakupy programów, które umilą im wolne chwile.
Amerykańscy naukowcy, jako pierwsi, prześledzili kolejność powstawania złogów białka, charakterystyczną dla choroby Alzheimera. Jak donosi najnowsze „Nature”, wbrew dotychczasowym ustaleniom, zmiany w mózgu charakterystyczne dla schorzenia mogą pojawiać się i rozwijać z dnia na dzień.
Owoce to przede wszystkim źródło witamin, jednak jak dowodzą przeprowadzone ostatnio badania, niektóre z owoców mogą zredukować ryzyko zachorowania na Alzheimera.
Stymulacja mózgu może poprawić pamięć osób chorujących na Alzheimera - sądzą naukowcy.
Mimo, że naukowcy nie ustają w poszukiwaniu skutecznych lekarstw terapia Alzheimera nadal polega na łagodzeniu objawów i spowalnianiu postępu choroby. Być może przełomowym wynalazkiem okaże odnawiający mózg hełm.
Preparat, który dotychczas stosowano w leczeniu reumatyzmu cofnął objawy choroby Alzheimera.
Naukowcy od lat szukają sposobu walki z zaburzeniami pamięci. Być może najnowszy wynalazek choć częściowo ułatwi życie osobom mającymi problemy z zapamiętywaniem.
Na konferencji zorganizowanej przez American Academy for Neuroscience zaprezentowano rezultaty badań dotyczących wpływu stymulacji magnetycznej na sprawność umysłową. Dzięki działaniu pola magnetycznego wywoływany jest wzrost nowych neuronów mózgu w obszarach odpowiadających za pamięć. Odkrycie może mieć niebagatelny wpływ na leczenie chorób neurodegradacyjnych.