Obchody Światowego Dnia Alzheimera to okazja do zwrócenia uwagi na problemy z jakimi borykają się chorzy oraz ich rodziny.
W najbliższą niedzielę, 21 września, z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zaprasza na Stary Rynek w Poznaniu, gdzie odbędą się pokazy Tai Chi z udziałem przechodniów, gry i zabawy pamięciowe, a także koncert muzyki peruwiańskiej w wykonaniu Hektora Bravo Chury. O godzinie 17 – tej planowane jest internetowe połączenie z Peru, podczas którego poznaniacy będą mogli zobaczyć, jak Światowy Dzień Choroby Alzheimera obchodzony jest na drugiej półkuli.
Alzheimer to jedna z bardziej uciążliwych chorób rozwijających się wraz z wiekiem. Postępująca demencja utrudnia życie nie tylko choremu ale i jego rodzinie.
Aktywność fizyczna pozwala nie tylko dłużej cieszyć się sprawnością ruchową ale i intelektualną. Wpływ gimnastyki na funkcjonowanie mózgu potwierdzają badania naukowców.
„Alzheimer ist tödlich, Forschung ist nötig” („Alzheimer jest śmiertelny, badania są konieczne”) – głosi hasło kampanii autorstwa organizacji Alzheimer Forschung Initiative (AFI). Przedsięwzięcie, wsparte plakatami z wizerunkami przedmiotów skojarzonych ze sobą w dość zaskakujący sposób, ma zwrócić uwagę na problemy pacjentów z chorobą Alzheimera oraz popularyzować badania nad schorzeniem.
Pozostawanie zdrowym w wieku pięćdziesięciu kilku lat w dużym stopniu zależy od nas samych. Poczucie wyobcowania, utrata energii, kłopoty z pamięcią mogą stanowić oznaki procesu starzenia się. Nie muszą być jednak nieodwracalnymi symptomami dojrzałego wieku, istnieją sposoby na zachowanie młodości, jednym z nich jest – jak pisze William Keyser na 55-alive.com – poprowadzenie własnego biznesu.
Procesu starzenia oraz związanych z nim zamian w organizmie nie da się powstrzymać, naukowcy nie ustają jednak w poszukiwaniu sposobu przedłużenie sprawnego funkcjonowania ciała.
Owoce aronii zawarte w mają szansę zrewolucjonizować leczenie większości chorób cywilizacyjnych. Czy małe, niepozorne owoce mogą być lekiem na całe zło?Już Indianie byli przekonani, że jagody są darem Wielkiego Ducha i mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Wiara znalazła oparcie w nauce i 50 lat temu odkryto, że wolne rodniki powodują choroby i starość, niszczą białko, DNA oraz lipidy. Proces produkowania wolnych rodników hamują jedynie przeciwutleniacze (antyoksydanty).
Alzheimer to choroba, której przyczyny i sposób leczenia badają naukowcy na całym świecie. Jedne z ostatnich badań dowiodły, iż do czynników przyspieszających rozwój Alzheimera należy picie dużych ilości alkoholu oraz palenie papierosów.
Osoby chorujące na depresję są bardziej narażone na rozwój choroby Alzheimera - sadzą amerykańscy naukowcy.
Naukowcy od dawna szukają sposobu na zmniejszenie zachorowalności na Alzheimera, starają się też opracować jak najskuteczniejszą formę terapii.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, ważne jest nie tylko to czy nasza dieta i styl życia prowadzą do nadwagi, ale i to w jaki sposób tyjemy.
Belgijski pisarz Hugo Claus, uważany za kandydata do Literackiej Nagrody Nobla, zmarł w Middelheim Hospital w Antwerpii w wieku 78 lat.
W celu złagodzenia objawów oraz spowolnieniu rozwoju choroby Alzheimera konieczne jest szybkie postawienie diagnozy. Jak dowiodły badania w diagnostyce Alzheimera bardzo pomocne mogą być komputery.
Zachodnie sklepy z oprogramowaniem komputerowym odnotowały pojawienie się nowej grupy kupujących. Siwowłosi klienci wypowiadają wojnę emerytalnej nudzie i szturmem ruszają na zakupy programów, które umilą im wolne chwile.