Jedną z największych obaw wielu ludzi, w miarę upływu lat, jest nie to, że stracą kontrolę nad ciałem, ale, że nie będą panować nad własnym umysłem. Niestety, nie istnieją sposoby umożliwiające przewidzenie ze stuprocentową pewnością rozwoju demencji, ani też metody kompletnego powstrzymania jej rozwoju. Jednak dzisiaj eksperci są już w stanie zidentyfikować kilka czynników ryzyka rozwoju otępienia starczego.
- Nieletni nie mają żadnych problemów z kupnem alkoholu - zapewniali uczniowie III LO w Łodzi, uczestniczący w debacie „Promile nie dla nieletnich", zorganizowanej przez Urząd Miasta Łodzi i firmę Partner Center, organizatora ogólnopolskiej kampanii społecznej pod tym hasłem.
Debatą o tym, co zrobić, aby handlowcy przestrzegali zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, a młodzież nie sięgała po trunki, zakończy się ogólnopolska kampania społeczna „Promile nie dla nieletnich", prowadzona przez firmę Partner Center.
Naszym celem jest uświadomienie osób uzależnionych oraz ich bliskich czym właściwie jest choroba alkoholowa. Ponieważ często wydaje nam się, że wiemy o niej wszystko. Istniejący w stereotypach obraz alkoholika jako pijącego codziennie menela to mit. Tylko około 3-5% alkoholików pochodzi z tzw. marginesu społecznego. Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej „Polana" prowadzi kampanię na rzecz leczenia alkoholizmu.
Upijanie się okazuje się być nie tylko domeną mieszkańców kampusów uniwersyteckich, stanowi to także problem amerykańskich seniorów.
Warszawski oddział Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" organizuje cykl spotkań dla kobiet, które były w przeszłości ofiarami przemocy domowej, a teraz próbują wrócić do normalnego życia.
W lipcu zainaugurowano kampanię plakatową dotyczącą uzależnienia Polaków od alkoholu. Jej pomysłodawcami i organizatorami są Fundacja Rusz oraz związanych z nią artystów.
Kilkanaście lat temu pani Anna i jej mąż wypełnili kupon i wygrali sporą sumę w grze liczbowej. Wystarczyło na nowy samochód, a reszta pieniędzy miała „pomnażać" zyski. Spekulacje i gry, które dla niej były tylko jednorazową, nieco ryzykowną rozrywką, stały się niestety obsesją małżonka.
Kiedy picie alkoholu staje się problemem? Jak sprawdzić, czy moje picie jest bezpieczne? W jaki sposób przeliczyć wypity alkohol na porcje standardowe? Jaka jest różnica miedzy piciem ryzykownym i szkodliwym? Czy alkohol działa tak samo na kobiety i na mężczyzn?
Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że Polacy niechętnie udają się po pomoc do lekarza psychiatrii. Przed wizytą u specjalisty powstrzymuje ich wstyd i lęk przed opinią otoczenia. Program „Odnaleźć siebie” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zmianę niekorzystnego status quo i zbudowanie pozytywnego wizerunku psychiatrii.
Z powodu poważnych chorób psychicznych cierpi ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Choroba nie wybiera, dotyka ludzi na wszystkich kontynentach i we wszystkich kulturach. Obchodzony od 1992 roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego skupia w tym roku uwagę na globalnym wymiarze zdrowia psychicznego.
"Jeśli pijesz jak mężczyzna, to marnie skończysz - wyglądając jak on". Kampania "No woman wants to look like a man" („Żadna kobieta nie chciałaby wyglądać jak mężczyzna”) została zainicjowana pod koniec maja br. przez angielską organizację Drug and Alcohol Service for London (DASL) zajmującą się kobietami uzależnionymi od alkoholu.
Jedną z konsekwencji nadmiernego spożywania alkoholu jest zwiększone ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Liza Minelli, słynna aktorka, piosenkarka i gwiazda estrady od trzech dekad zmaga się z alkoholizmem. Każdy nowy dzień jest dla niej trudnym sprawdzianem, informuje contactmusic.com.
Około połowa Polek i Polaków nie poddaje się regularnie badaniom profilaktycznym, wynika z badania opinii przeprowadzonego w ramach programu „Teva – 360 stopni dla zdrowia”. Głównym powodem jest przekonanie respondentów o swojej dobrej kondycji zdrowotnej.