Rak trzustki to bardzo często wyrok śmierci. Przed długi okres nie daje żadnych objawów, a gdy wreszcie zostanie wykryty, jest go bardzo trudno wyleczyć. Dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem. Niestety – prace nad znalezieniem metody zwalczania tej choroby, jak dotąd nie są efektywne.
Liam Neeson zrezygnował z picia alkoholu, którego nadużywał po tragicznej śmierci żony.
Bezdomny zgarnął rekordową wygraną na węgierskiej loterii w wysokości 630 milionów forintów (ok. 8,5 milionów złotych) wydając na kupon swoje ostatnie pieniądze. Teraz obiecuje, że będzie ostrożnie „obchodził się" z pieniędzmi i część z nich wykorzysta na pomoc osobom uzależnionym i maltretowanym kobietom.
Rzucenie palenia może być tak dobre dla zdrowia psychicznego, jak jest dla fizycznego.
Swoim najnowszym filmem Wojciech Smarzowski zjada swój artystyczny ogon. O alkoholizmie nie mówi nic, czego byśmy nie wiedzieli, choć mało kto potrafi tak szczerze pokazać pijackie piekło.
Zaburzenie lękowe uogólnione to poważna choroba i warto dowiedzieć się, jakie są jej symptomy i jak ją leczyć.
Alkoholizm to nazwa choroby polegającej na uzależnieniu od alkoholu. Wbrew obiegowym opiniom alkoholik nie musi się codziennie upijać, a sama choroba nie dotyczy wyłącznie ludzi z marginesu społecznego czy też celebrytów. Alkoholikiem może zostać każdy. Choroba dotyka nie tylko osoby na nią cierpiące, ale także ich całe otoczenie. Wpływa na rodziny, pracę, bezpieczeństwo w podróży i zachowania społeczne. Stanowi jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. W Polsce alkoholu nadużywa blisko 5 milionów osób, zaś liczbę uzależnionych szacuje się na blisko milion.
Nadmierne spożycie alkoholu skraca życie nawet o dwadzieścia lat.
Dobry aktor, przystojny mężczyzna, ciekawy człowiek - oto powszechnie znana i podzielana przez wielu charakterystyka Roberta Downey'a Jr. To jednak nie wszystko - poniżej kilka interesujących faktów na temat aktora.
Polacy coraz częściej akceptują rozwody – wynika z sondażu CBOS. Mimo to, zjawisko nadal budzi wiele kontrowersji. Zwolennicy rozwodów stanowią jednak już grupę dwukrotnie większą liczebnie niż ich przeciwnicy. Jako argument do wystąpienia o rozwód Polacy najczęściej wymieniają brutalne traktowanie członków rodziny przez jednego z małżonków, opuszczenie rodziny oraz alkoholizm męża lub żony.
Kobiety wykształcone piją więcej z powodu stresu, jakiego doświadczają w pracy. Jednak wbrew obiegowym opiniom to nie wysokie stanowiska są najbardziej stresogenne. Najwyższy poziom stresu ujawniają kobiety na stanowiskach pomocniczych, a najmniej zestresowane są te na stanowiskach kierowniczych – wynika z badań przeprowadzonych przez studentkę psychologii SWPS.
Badania epidemiologiczne potwierdzają wysoki odsetek uzależnień wśród seniorów. Nadużywanie alkoholu stanowi już problem ponad 15% mężczyzn i około 10% kobiet powyżej 65. roku życia. Dane są jeszcze bardziej niepokojące dla osób hospitalizowanych – problem dotyczy aż 20% chorych w grupie wiekowej 60+. Eksperci alarmują: seniorzy potrzebują pomocy.
Wojciech Smarzowski realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł", na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". W roli głównej występuje Robert Więckiewicz.
Dwa najczęściej stosowane leki w leczeniu alkoholizmu mogą być odpowiednie dla pacjentów na różnych etapach terapii odwykowej. Nowe badania potwierdzają, że farmaceutyki mogą w różny sposób oddziaływać na mózg pomagając chorym w walce z nałogiem.
Z badań EZOP (Epidemiologia Zaburzeń Psychiatrycznych i Dostępność Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej) zrealizowanych na próbie 10 000 respondentów w wieku 18-64 lat wynika, że co czwarty Polak w wieku produkcyjnym doświadczał w swoim życiu zaburzeń psychicznych. Aż 12% Polaków doświadczyło zaburzeń związanych z alkoholem, ich liczbę można szacować na 3 mln., z czego uzależnieni stanowią ponad 600 tysięcy. Blisko 10% mieszkańców Polski (2,5 mln. ludzi), cierpiało na zaburzenia nerwicowe, w tym fobie specyficzne, a prawie milion Polaków cierpiało na zaburzenia afektywne (depresja, dystymia, mania).