Płynący nieubłaganie czas pozostawia ślad na Twojej skórze, z upływam lat staje się ona mniej elastyczna, pojawiają się przebarwienia, jeśli jednak odpowiednio wcześniej zatroszczysz się o jej kondycję masz szansę cieszyć się pięknym wyglądałem przez długie lata.
Picie wina przedłuża życie- twierdzą naukowcy, najnowsze badania dowodzą, iż osoby pijące wino żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem niż amatorzy innych trunków.
Zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów, niewłaściwa dieta, życie w ciągłym stresie oraz spożywanie alkoholu to niektóre z przyczyn zaburzeń procesu usuwania toksyn z organizmu.
Tryb życia wielu Polaków (brak aktywnego wypoczynku, zła dieta, pośpiech,)musi po pewnym czasie odbić się na naszym zdrowiu, a szczególnie narażone jest serce, na co wskazuje coraz większa liczba zawałów i coraz częstsze występowanie choroby wieńcowej w naszym społeczeństwie.
Choroby serca są największą przyczyną zgonów w Polsce. Chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szacuje się, ze około 1,8 mln osób cierpi na choroby serca, ponad 800 tys. Polaków doświadczyło dusznicy bolesnej, a ponad 400 tys. osób miało epizod związany z niedokrwieniem mięśnia sercowego – nie wiedząc o jego wystąpieniu.
Starsze kobiety, które piją średnią ilość alkoholu mają odrobinę lepszy poziom funkcji umysłowych niż kobiety niepijące. Potwierdzają to studia przeprowadzone w grupie ponad 7000 kobiet w wieku 65 lat i więcej.
Alkohol jest definiowany jako chroniczna choroba, której rozwój i wystąpienie jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi, psychosocjalnymi i środowiskowymi. Jest to choroba postępująca i fatalna w skutkach mogąca w ekstremalnych przypadkach zakończyć się śmiercią. Często jest charakteryzowana jako upośledzenie kontroli nad spożywaniem alkoholu, picie mimo fatalnych konsekwencji, zaburzeniach racjonalnego myślenia i w szczególności zaprzeczania, że alkohol zaczyna stanowić problem.
Brytyjski „The Daily Mail” omawia wyniki badań przeprowadzonych wśród Brytyjek przez magazyn „Prima”. Wynika z nich, że starsze kobiety sięgają po alkohol, by poradzić sobie ze stresem: kieliszek wina jest uważany za najlepszy sposób na odprężenie.
Badania przeprowadzone na osobach w wieku od 70 do 79 lat pokazały, że u osób, które piją od jednego do siedmiu drinków tygodniowo zachodzi mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca, niż u tych którzy nie piją alkoholu w ogóle.
U ludzi w średnim wieku bądź starszych, którzy w ciągu 16-letniego okresu przestrzegali 5 zasad zdrowego trybu życia zachodziło mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca, niż u seniorów, którzy mieli mniej zdrowych przyzwyczajeń – wynika z opublikowanych niedawno badań.
Starsze panie pijące niewielkie ilości alkoholu mają nieco większą sprawność umysłową od tych, które całkowicie zrezygnowały z alkoholu - stwierdzili naukowcy po przeprowadzeniu badań z udziałem 7 tys. starszych kobiet.
Codzienny drink chroni przed chorobami serca tylko mężczyzn - wynika z badań duńskich naukowców. Po przebadaniu 50 tys. osób Duńczycy doszli do wniosku, że mężczyźni, którzy codziennie piją alkohol mają o 41 proc. zmniejszone ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową.
Starsi ludzie w wyborze rodzaju alkoholu kierują się przede wszystkim jakością, rzadziej ilością. Mimo spadku ilości spożycia trunków, badania donoszą że wartość sprzedaży będzie rosnąć.
To co zdrowe nie zawsze jest smaczne, zaś to co nam szkodzi często też najbardziej nam smakuje. Niestety w pewnym wieku nie wszystko jest dla nas wskazane. Takie produkty jak sól, słodycze, alkohol lub tłuszcze nasycone muszą pójść w odstawke, a to wszystko dla naszego zdrowia.
Mieszkańcy południowej Afryki przejmują od Europejczyków i Amerykanów już nie tylko styl życia, ale i kulinarne upodobania. Coraz więcej osób żywi się tam w fast-foodach. Jednak dieta bogata w tłuszcz i cukier ma dla nich negatywne konsekwencje. Coraz więcej osób choruje.