61- letni Ron Wood, gitarzysta the Rolling Stones romansuje z młodszą o – bagatela – 43 lata dziewczyną, informuje Daily Telegraph.
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że niemal co trzeci Polak (29%) twierdzi, że spośród chorób wzbudzających największy lęk, najbardziej obawia się chorób psychicznych. 31% respondentów przyznaje, że czasem martwi się o swoje zdrowie psychiczne.
"Jeśli pijesz jak mężczyzna, to marnie skończysz - wyglądając jak on". Kampania "No woman wants to look like a man" („Żadna kobieta nie chciałaby wyglądać jak mężczyzna”) została zainicjowana pod koniec maja br. przez angielską organizację Drug and Alcohol Service for London (DASL) zajmującą się kobietami uzależnionymi od alkoholu.
Amerykańscy naukowcy stwierdzili, że osoby, które codziennie wypijają niewielką ilość alkoholu mają mocniejsze i mniej podatne na złamania kości. Wyniki ich badań opublikowano w ”The American Journal of Medicine” - informuje CBS News.
Czy można uniknąć głuchoty? Utrata słuchu jest zazwyczaj uznawana za nieodwracalny element starzenia się, ale nowe badania udowadniają, że styl życia ma większy wpływ na a tę przypadłość, niż sądzono wcześniej.
Alkohol może być przyjazny dla naszego zdrowia- wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców ze Szwecji.
Jedną z konsekwencji nadmiernego spożywania alkoholu jest zwiększone ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Na cukrzycę, uznaną za chorobę cywilizacyjną cierpi obecnie około 240 milionów osób na świecie. Liczba ta może drastycznie wzrosnąć w przeciągu kilku lub kilkunastu lat.
Alzheimer to choroba, której przyczyny i sposób leczenia badają naukowcy na całym świecie. Jedne z ostatnich badań dowiodły, iż do czynników przyspieszających rozwój Alzheimera należy picie dużych ilości alkoholu oraz palenie papierosów.
Brytyjscy wczasowicze po 55 roku życia sprawiają swemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych wiele kłopotów. Seniorzy narażają swoje zdrowie racząc się nadmierną ilością alkoholu i uprawiając sporty ekstremalne na zagranicznych wycieczkach.
Kolejne badania naukowe dowiodły, iż spożywanie umiarkowanych ilości alkoholu może korzystnie wpływać na zdrowie.
Przekonanie, że kilka drinków to doskonałe lekarstwo na smutki, jest fałszywe. Alkohol działa wręcz odwrotnie, potęguje pamięć o nieprzyjemnych zdarzeniach. Do takiego wniosku doszła grupa badaczy z Japonii pod przewodnictwem profesora farmakologii Norio Matsukiego
Wszystkim znane jest powiedzenie “życie zaczyna się po czterdziestce”. Czy fakt, że dla niektórych osób, zwłaszcza młodych, jesień życia oznacza tyle co niedołężność, samotność i wszechogarniający smutek ma wpływ na ich zaniedbania w kwestii profilaktyki zdrowotnej? Badania przeprowadzone ostatnio przez Queen’s University w Belfaście dowiodły, że wbrew powszechnej opinii tak się nie dzieje.
Problem z wypróżnianiem dotyczy coraz większej liczby osób. Powodem tej dolegliwości jest najczęściej niewłaściwa dieta, stres i nieaktywny tryb życia. Przedstawiamy kilka rad, w jaki sposób zniwelować tą przykrą dolegliwość.
Naukowcy z Cambridge University twierdzą, że wystarczy w prowadzić w swoje życie niewiele zmian, aby je przedłużyć nawet o 14 lat. Dokładniej, badacze ustalili, że recepta na dłuższą egzystencję powinna zwierać cztery główne składniki: aktywność fizyczną, sporadyczne picie alkoholu, stosowanie zdrowej diety oraz unikanie palenia tytoniu.