Badania opublikowane w "American Journal of Clinical Nutrition łączą zażywanie preparatów multiwitaminowych przez starsze kobiety z wyższym ryzykiem raka piersi.
Znudzenie może stanowić przyczynę przedwczesnej śmierci, ostrzegają brytyjscy naukowcy. Okazuje się, że ci, którzy narzekają na brak interesujących zajęć, częściej umierają z powodu chorób serca lub udarów mózgu w porównaniu do osób cieszących się życiem.
Badania wykazały, że spożywanie alkoholu ma wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania na AMD u starszych kobiet. Ponadto, okazało się, że u pań po osiemdziesiątce, które palą lub paliły papierosy, prawdopodobieństwo wystąpienia choroby było wyższe niż u młodszych kobiet, które nigdy nie paliły.
Udar mózgu to trzecia co do częstości przyczyna umieralności oraz główny powód trwałej niesprawności u dorosłych ludzi w naszym kraju. Czy jest szansa, by go uniknąć? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno można jednak oszacować ryzyko wystąpienia udaru i podejmować działania profilaktyczne.
Debatą o tym, co zrobić, aby handlowcy przestrzegali zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, a młodzież nie sięgała po trunki, zakończy się ogólnopolska kampania społeczna „Promile nie dla nieletnich", prowadzona przez firmę Partner Center.
Większa ilość czerwonego wina może czasowo przebarwić usta i zęby, ale kieliszek białego wina w istocie może dokonać znacznych zniszczeń szkliwa, ostrzegają naukowcy.
Obecnie dostępnych jest już wiele badań na temat szkodliwości lub wręcz odwrotnie - prozdrowotnych właściwości alkoholu. Nowe odkrycia naukowców po raz kolejny potwierdzają, że warto czasem nalać sobie „coś mocniejszego". Przy czym badacze zaznaczają, że racjonalne spożywanie alkoholu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, jeśli równocześnie dbamy o zdrowy styl życia.
1 września przed godziną 13-tą w Łęcznej (woj. lubelskie) zderzyły się dwa samochody osobowe. 72-letnia kobieta wyjeżdżała z podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa, powodując kolizję.
U kobiet, które piją piwo, w wieku starszym kości mają większą gęstość. Jednocześnie warto pamiętać o tym, by ograniczać ilość spożywanego alkoholu do sporadycznych okazji i niewielkich dawek - ostrzegają eksperci.
Wzrasta liczba osób po czterdziestce, u których rozwinął się nowotwór jamy ustnej, warg i języka, ostrzega Institute of Cancer Research z Wielkiej Brytanii. Wśród przyczyn choroby wymienia się spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal HolidayCheck, Polak na wakacjach nie stroni od alkoholu, ale nie inaczej jest z przedstawicielami innych nacji. Także Rosjanie, Anglicy i Niemcy słyną z tego, że lubią sobie wypić. Co ciekawe, zdaniem obcokrajowców, to wcale nie Polacy biją rekordy na tym polu.
Niezakłócony sen przynosi odpoczynek całemu organizmowi, w jego czasie zmniejsza się metabolizm, maleje napięcie mięśni, spowalniają się czynności serca i oddychanie. Problemy ze snem zaś mogą prowadzić do depresji, chorób serca, trudności z koncentracją. Jednym z powszechnych kłopotów zakłócających sen jest chrapanie. Na szczęście, istnieją sposoby na efektywne kontrolowanie tej dolegliwości.
Bóle głowy, zmęczenie, zaparcia - to tylko niektóre z symptomów mogących wynikać z przyjmowania niedostatecznej ilości płynów. Picie odpowiedniej ilości wody ma wpływ na nasz organizm: krew, kości, paznokcie włosy i inne części ciała. Potrzebujemy jej, aby dobrze się czuć i dobrze wyglądać, piszą eksperci sagazone.
Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez CBOS, najbardziej irytujemy się z powodu wyrzucania śmieci w niewłaściwych miejscach, niesprzątania po psie, zakłócania ciszy nocnej i malowania graffiti na ścianach budynków.
Naukowcy odkryli, że kobiety, które piją alkohol, częściej zapadają na raka. Zależność taka występuje nawet wówczas, gdy ilość napojów wyskokowych jest niewielka.