Swędzenie oczu, nagła wysypka lub opuchlizna, kaszel oraz katar - te objawy doskonale zna każdy alergik. Jeśli sezonowo się pogłębiają, musisz uważać na dodatkowe, nieoczywiste zagrożenia - wskazuje Huffington Post. Oto pięć z nich.
Warto rozważyć wykonanie badania mózgu, jeśli u członka najbliższej rodziny zdiagnozowano tętniaka mózgu. Prowadzone badania kliniczne wykazały wyższe ryzyko tej dolegliwości u osób, w których rodzina już się pojawiła.
Ogórki są nieodzownym elementem wielu sałatek i świetnym dodatkiem do rozmaitych dań (np. kiszone). Jednak na tym nie kończy się zastosowanie tych warzyw, bywają przydatne nie tylko kulinarnie, ale i dla urody oraz w gospodarstwie domowym. Oto lista niestandardowych zastosowań ogórków.
Warto jeść jogurt. Już jeden dziennie może obniżyć ryzyko cukrzycy o 18 procent.
Umiarkowane spożycie alkoholu jest związane z lepszą pamięcią epizodyczną u osób w wieku powyżej 60 lat.
Brytyjscy specjaliści ds. zdrowia wykorzystali wyniki 35-letnich badań i wskazali, że dane potwierdzają - tym zdrowsi są w starszym wieku ludzie, im lepiej się odżywiali i jeśli regularnie ćwiczyli.
Chcesz zminimalizować problemy z zasypianiem i spokojnie przespać noc? Zwróć uwagę, na to, co jesz przed położeniem się do łóżka. Oto pięć produktów, które obniżają szanse na dobry wypoczynek.
Zdrowy tryb życia kobiet może przełożyć się na aż o 50 proc. niższe ryzyko udaru.
Tabletka, która kosztuje 3 funty (ok. 15 zł), może pomóc ludziom, którzy raczą się zbyt dużą ilością piwa lub wina, mówią badacze.
Palacze cechują się znacznie wyższym prawdopodobieństwem problemów z pamięcią w średnim i starszym wieku. Kłopoty tego rodzaju zaś wiążą się z większym ryzykiem demencji i choroby Alzheimera późniejszym życiu. Sytuację pogarsza też nadmiar alkoholu i marihuana.
Dla wielu to pierwszy napój każdego poranka, bez którego trudno dobrze zacząć dzień - chodzi oczywiście o kawę, która stała się jednym z najpopularniejszych elementów śniadania na całym świecie. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy.
Choroby układu serca odpowiadają za 30 proc. zgonów na świecie, mówią eksperci z okazji Światowego Dnia Chorób Serca.
Nowe badania sugerują, że wskaźnik zawału u mężczyzn może być zmniejszony nawet o 86 proc., jeśli dokonują oni zdrowszych wyborów dotyczących stylu życia.
Jesteśmy narodem, który lubi spożywać alkohol. Zmienia się jednak to, co pijemy. Spożycie piwa i wódki maleje, a wino z każdym rokiem zyskuje kolejne rzesze miłośników. Prawie połowa Polaków przyznaje się do zamiłowania do wina – podaje TNS OBOP. Rubinowy trunek pijemy zarówno w domu, jak i w restauracjach.
W ubiegłym roku z tytułu akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe do budżetu państwa trafiło 29 miliardów złotych. Kwota ta bez problemów wystarczyłaby na pokrycie wydatków związanych z obroną narodową bądź ochroną zdrowia. Niech nas jednak nie zmylą suche statystyki. Koszty generowane przez osoby z chorobą alkoholową są znacznie wyższe od dochodów z akcyzy.