Nietrzymanie moczu jest krępującą dolegliwością i może być trudne do zarządzania. Tym bardziej warto wiedzieć, jakie produkty mogą intensyfikować objawy.
Na zaburzenia psychiczne cierpi 165 milionów Europejczyków. Z szacunków wynika, że liczba pacjentów ma wzrastać...
Komisja Europejska najpóżniej do roku 2016 powinna przygotować wniosek w którym znajdą się plany zobowiązania producentów alkoholu do podawania wartości kalorycznej i składu na etykietach - zdecydował Parlament Europejski.
Dostarczanie sobie odpowiedniej dawki witaminy E zmniejsza stres oksydacyjny w układzie odpornościowym.
Nie tylko pijani kierowcy stanowią zagrożenie na drodze. Podobne niebezpieczeństwo stwarzają osoby, które są odwodnione.
Brytyjscy uczeni zidentyfikowali sześć grup ludzi otyłych. Może to zrewolucjonizować leczenie nadwagi.
Choć częściej można usłyszeć, że nadwaga i otyłość sprzyjają całej gamie chorób, teraz odkryto że być może mają wręcz ochronne działanie - przynajmniej, jeśli chodzi o demencję.
Picie znacznych ilości alkoholu może zwiększyć ryzyko raka wątroby. Okazuje się jednak, że kawa pomaga je obniżyć.
Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Kathleen Hayes Rollins Snavely ukończyła w zeszłym miesiącu 113 lat, a teraz stała się najstarszą obywatelką w historii swojego kraju.
Najczęściej wymierzanymi przez sądy karami wobec kierowców prowadzących pojazdy na "podwójnym gazie" są pozbawienie wolności w zawieszeniu oraz grzywna. Okazuje się, że sądy niewykorzystują w pełni narzędzi, które służą karaniu nietrzeźwych kierowców i nie utożsamiają się z ofiarami - podkreślają eksperci.
Brytyjskie badania wskazują, że nieregularne epizody intensywnego picia alkoholu za młodzieńczych lat przekształcają się w nawyk picia prawie codziennie w dojrzałych latach.
Osoby chorujące na dnę moczanową cechują niższym ryzykiem choroby Alzheimera. Jak sądzą uczeni, kwas moczowy, który wywołuje dnę, może mieć działanie ochronne przed rozwojem określonych chorób neurdegradacyjnych.
Osoby z kliniczną depresją są trzy razy bardziej skłonne do popełnienia przestępstw z użyciem przemocy niż ludzie wolni od tej choroby.
Spożywanie alkoholu może sprawić, że skóra staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe.