Warto raczyć się lampką wina do kolacji, to może być korzystne także dla osób chorujących na cukrzycę.
Wychodzenie na piwo może służyć nie tylko zacieśnianiu więzów towarzyskich, ale i mieć dobry wpływ na zdrowie. Co ciekawe, dotyczy to pań.
Masz objawy depresji? Szukaj pomocy. Nie sądź, że seniorski wiek wiąże się z tą chorobą w sposób naturalny.
Niezdrowa żywność i napoje słodzone mogą zwiększyć ryzyko cukrzycy typu 2.
Warto walczyć z pracoholizmem. Zbyt długie godziny spędzone na pracy mogą skutkować udarem i różnymi chorobami układu krążenia.
Holenderskie badania sugerują, że spożywanie kawy i alkoholu może być związane z lepszym poruszaniem się u ludzi starszych.
Wiele napisano o możliwych prozdrowotnych właściwościach wina. Właściwie liczne badania wskazywały, że umiarkowane spożycie alkoholu może przydać więcej korzysci niż szkód. Jednak nowe wieści ze świata nauki są niepokojące - uczeni informują, że alkohol (nawet niewielka jego ilość) może zwiększać ryzyko raka piersi.
Łuszczyca wiąże sie z wyższym ryzykiem niekontrolowanego ciśnienia krwi.
Fińskie badania sugerują, że starsze kobiety, które są zadowolone z życia, cechują się lepszym zdrowiem kości.
Ryzyko utonięcia w Polsce jest dwukrotnie wyższe niż średnio we wszystkich krajach UE – alarmuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Rocznie na każde 100 tysięcy mieszkańców naszego kraju śmierć w wyniku tonięcia ponoszą dwie osoby podczas gdy w całej Unii Europejskiej średnio jedna osoba.
Nowe badania wykazały, że granie w Tetris już przez trzy minuty może pomóc zmniejszyć ochotę na papierosy, alkohol, kawę, żywność, seks i sen, etc.
Sezon letni — a tym samym piwny — już w pełni. Ogródki kawiarniane, restauracje i miejskie plaże niemal co wieczór zapełniają się zrelaksowanym i uśmiechniętym tłumem ludzi w różnym wieku. Gołym okiem widać, że Polacy coraz częściej i chętniej spędzają czas wolny poza domem, na spotkaniach w gronie przyjaciół. Spora część z nich sięga wówczas po szklankę ulubionego piwa. Ilu, kiedy i przy jakich okazjach – te pytania zadał reprezentatywnej grupie pełnoletnich respondentów Instytut GfK.
Sezon wakacyjny na półmetku. Upały powodują, że nie tylko chętnie, ale i z konieczności sięgamy po różne napoje, a jednym z najczęściej wybieranych jest piwo. W wynikach najnowszych badań YouGov, połowa pań twierdzi, że to napój dla mężczyzn. Jednak rzeczywistość pokazuje, że utarte stereotypy nie mają dziś żadnego uzasadnienia, a współczesne kobiety coraz chętniej sięgają po małe jasne.
W przypadku 110-letniej Agnes Fenton - jak ona sama twierdzi - za długowieczność odpowiada codzienne raczenie się napojami wyskokowymi.
Polacy szanują pracę - spędzają w niej długie godziny i są gotowi do poświęceń. To oddanie może być jednak kosztowne: jeśli poziom stresu jest wysoki, może skutkować zaburzeniami psychicznymi.