Trzeba się dobrze odżywiać, aby móc liczyć na zachowanie funkcji fizycznych w starszym wieku.
Arystoteles mówił, że człowiek to zoon politikon, czyli istota społeczna czy też towarzyska. Potrzeba nam kontaktu z innymi i gdy go brakuje, realnie cierpimy. Nie potrafimy dobrze funkcjonować bez regularnych spotkań z innymi i dobrych relacji. Samotność nas przygnębia. Z badań wynika, że osoby mieszkające w pojedynkę o wiele częściej chorują na depresję.
Każdy doświadcza jakichś kłopotów z pamięcią, ale jeśli jej silniejsze zaburzenia przeszkadzają w codziennej aktywności, konieczne jest poddanie się badaniom.
Mimo dość ostrożnej oceny gier komputerowych w związku z ich różnym wpływem na sfery życia, mogą być docenione i to nie tylko ze względu na rozrywkę, jakiej dostarczają - pomagają schudnąć.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy sercowo-naczyniowe, badaj się regularnie i nie odwołuj wizyt u lekarza - aż jedna na trzy kobiety umiera z powodu chorób serca.
Nowotwory są powszechną chorobą, stanowią drugą przyczynę śmierci na świecie, tuż po chorobach sercowo-naczyniowych. Narosło wokół nich też wiele mitów. Jedni uważają, że raka może wywołać stres, inni są przekonani, że alkohol nie ma nic wspólnego z jego rozwojem. Przekonania na ten temat ujawnia sondaż Roy Morgan International e Gallup International dla Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem.
Jedna z agencji WHO informuje, że picie gorących napojów sprzyja rozwojowi nowotworów.
Uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że specyficzne cząsteczki lipidowe znajdujące się w soi mogą pomóc w leczeniu raka jelita grubego.
Nie tylko geny odpowiadają za to, jak szybko się starzejemy. Styl życia, a także nasze losy (np. doświadczenie traumatycznych wydarzeń) mają bardzo duży wpływ na cały proces.
Środziemnomorski sposób odżywiania się jest uważany za jeden z najzdrowszych. Wiele badań wykazało, że pomaga zachować dobre zdrowie przez długi czas. Daje większe szanse na uchronienie się przed poważnymi chorobami, takimi jak określone nowotwory, cukrzyca czy demencja. Teraz ustalono, że może osłabić ryzyko nawrotu raka piersi.
Statyny mogą być stosowane w leczeniu raka piersi. Okazuje się, że pomagają zapobiec nawrotowi choroby.
Menopauza zaczyna się w różnym wieku u różnych kobiet. Dużo zależy zaś zależy od tego, co zapisane w DNA.
Rozwój zapalenia jelita grubego i raka jelita grubego może być zwiazany z niedostateczną ilością cukrów o nazwie O-glikany.
Niewydolność serca jest powszechną chorobą, która w wielu przypadkach może kończyć się śmiercią.
Społeczeństwa wielu krajów się starzeją. Zwiększa się odsetek seniorów w strukturze globalnej populacji. Taka zmiana zaś oznacza wiele wyzwań dla sytemów zdrowia i opieki oraz gospodarek.