W Polsce rośnie kultura konsumpcji alkoholu, a Polacy piją w coraz bardziej odpowiedzialny sposób. Badania pokazują, że 78% konsumentów zachowuje umiar zarówno pod względem ilości, jak i częstotliwości spożywanego alkoholu. Wciąż zdarzają się jednak grupy, którym w wyniku imprezowania przejawiają zachowania ryzykowne.
Wielu z nas sięga po nią codziennie. Znaczna część nie zadowala się jedną filiżanką, ale wypija dwie, trzy, a nawet więcej. Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Oto 20 niezwykłych faktów o tym napoju.
Celebrowanie specjalnych okazji, tradycja, a może zabawa? Powody do spożywania alkoholu są różne i zazwyczaj kojarzą się z pozytywnymi momentami w życiu – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia. Co ciekawe, w podejściu do alkoholu nie ma podziału ze względu na wiek, dochody, czy miejsce zamieszkania.
Nie działaj zgodnie ze stereotypem i na emeryturze nie przesiaduj w fotelu przed telewizorem. Młodość ducha i ciała możesz zachować na znacznie dłużej, jeśli nie przestaniesz podejmować wysiłku fizycznego i intelektualnego. Potrzebne są i treningi, i np. nauka języka obcego, by ciagle czuć się młodo.
Nie ma wątpliwości - alkohol sprzyja rozwojowi nowotworów. Nowozelandzcy uczeni podają, że może odpowiadać za co najmniej siedem nowotworów.
Nie to nie żart. Choć wielu ludzi wskazuje, że alkohol niszczy ich związek (szczegolnie, gdy jest nadużywany), nowe badania pokazują, że dobrze jest, jeśli partnerzy lubią wspólnie wypić drinka.
Trzeba się dobrze odżywiać, aby móc liczyć na zachowanie funkcji fizycznych w starszym wieku.
Arystoteles mówił, że człowiek to zoon politikon, czyli istota społeczna czy też towarzyska. Potrzeba nam kontaktu z innymi i gdy go brakuje, realnie cierpimy. Nie potrafimy dobrze funkcjonować bez regularnych spotkań z innymi i dobrych relacji. Samotność nas przygnębia. Z badań wynika, że osoby mieszkające w pojedynkę o wiele częściej chorują na depresję.
Każdy doświadcza jakichś kłopotów z pamięcią, ale jeśli jej silniejsze zaburzenia przeszkadzają w codziennej aktywności, konieczne jest poddanie się badaniom.
Mimo dość ostrożnej oceny gier komputerowych w związku z ich różnym wpływem na sfery życia, mogą być docenione i to nie tylko ze względu na rozrywkę, jakiej dostarczają - pomagają schudnąć.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy sercowo-naczyniowe, badaj się regularnie i nie odwołuj wizyt u lekarza - aż jedna na trzy kobiety umiera z powodu chorób serca.
Nowotwory są powszechną chorobą, stanowią drugą przyczynę śmierci na świecie, tuż po chorobach sercowo-naczyniowych. Narosło wokół nich też wiele mitów. Jedni uważają, że raka może wywołać stres, inni są przekonani, że alkohol nie ma nic wspólnego z jego rozwojem. Przekonania na ten temat ujawnia sondaż Roy Morgan International e Gallup International dla Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem.
Jedna z agencji WHO informuje, że picie gorących napojów sprzyja rozwojowi nowotworów.
Uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że specyficzne cząsteczki lipidowe znajdujące się w soi mogą pomóc w leczeniu raka jelita grubego.
Nie tylko geny odpowiadają za to, jak szybko się starzejemy. Styl życia, a także nasze losy (np. doświadczenie traumatycznych wydarzeń) mają bardzo duży wpływ na cały proces.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem