Od początków naszej historii poszukujemy eliksiru młodości, bo ludzkość od zawsze marzy o nieśmiertelności. Co prawda, eliksiru ciągle brak, ale udało nam się wiele dowiedzieć na temat starości i nieco ją odsunąć w czasie. Do pewnego stopnia odpowiada za nią niezależny od naszej woli mechanizm biologiczny, ale też w niemałej mierze możemy ten mechanizm regulować dzięki stylowi życia.
Problem z nadmiernym piciem alkoholu dotyczy zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Ze skutkami upijania się zaś próbują sobie radzić na rozmaite sposoby. Jednym z powszechnych jest picie kawy. Okazuje się jednak, że sięganie po ten napój by zmniejszyć skutki zbyt dużej dawki alkoholu, nie jest bezpieczne.
Nowotwory należą do najgroźniejszych chorób, globalnie stanowią drugą przyczynę śmierci, tuż po chorobach serca. Nic dziwnego więc, że nie tylko zintensyfikowane są badania naukowe, które mają pomóc walczyć z rakiem, ale co i rusz słyszy się o nowych teoriach dotyczących choroby, w tym jej przyczyn. Coraz powszechniejsze stają mity na temat nowotworów.
To, co jesz przed snem, ma wpływ na jego jakość i długość. Niektóre produkty wzmogą zaburzenia snu i nie pzowolą dobrze wypocząć. Tych pięciu rzeczy unikaj przed położeniem się do łóżka.
Nowe badania wskazują, że umiarkowane raczenie się napojami wyskokowymi może sprzyjać długowieczności.
Warto w sposób umiarkowany raczyć się piwem lub winem, dzięki temu można zmniejszyć ryzyko cukrzycy, mówią duńscy uczeni.
Tort czy ciastka mogą kojarzyć się z przyjemnymi dla podniebienia i ogólnego nastroju chwilami, ale w istocie cukier nie służy mentalnemu samopoczuciu, mówią badacze z University College London.
Potrzebujesz dobrych pomysłów tu i teraz? Wypróbuj tych kilka prostych sposobów na zwiększenie kreatywności, a na pewno wymyślisz coś interesującego.
W przypadku seniorów picie alkoholu nawet w niewielkich dawkach może być szkodliwe. Napoje wyskokowe nie sprzyjają zdrowiu mózgu i mogą wpływać na rozwój demencji.
Choroby serca to pierwsza przyczyna śmierci na całym świecie. Największy odsetek chorych mieszka w krajach Afryki Subsaharyjskiej, Azji Centralnej oraz Europy Wschodniej i Środkowej.
Najwięcej napojów wyskokowych piją Irlandczycy, Brytyjczycy i Portugalczycy.
Ci, którzy mają dobre relacje z innymi ludźmi, np. mogą liczyć na wsparcie dorosłych dzieci, rzadziej i później zachorowują na demencję.
Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi, jeśli wino, to w rodzinnym gronie, jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie – tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w Polsce jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką. Pijąc wódkę przeciętny konsument spożywa jednorazowo niemal dwa razy więcej czystego alkoholu niż pijąc piwo i prawie trzy razy więcej czystego alkoholu niż wtedy, gdy pije wino.
Bieda jest jednym z istotnych czynników różnych chorób i przedwczesnej śmierci.
Mężczyźni częściej niż kobiety zmagają się z poważną formą łuszczycy.