Katar infekcyjny i alergiczny na pierwszy rzut oka wydaje się być prawie taki sam. Ale wiemy, że „prawie” robi dużą różnicę. W obu przypadkach na początku obserwujemy obecność wodnistej wydzieliny, intensywne kichanie oraz uczucie zatkanego nosa z upośledzeniem węchu. Często towarzyszy temu uczucie zmęczenia i osłabienia. I to są wspólne cechy obu stanów kataralnych. Przyczyny pojawienia się problemu i sposoby przeciwdziałania są jednak zupełnie inne.
Alergie bywają bardzo dokuczliwe, a stają się coraz powszechniejsze. Katar sienny, nietolerancje pokarmowe, ugryzienia owadów mogą wywoływać bardzo uciążliwe objawy. Poza stosowaniem standardowych leków można sobie też pomóc innymi, dość osobliwymi, ale łatwo dostępnymi metodami. Oto pięć nietypowych sposobów na dolegliwości alergiczne.
Wiosna to trudny czas dla osób cierpiących na alergię wziewną. Nieżyt nosa, kichanie, łzawienie i pieczenie oczu to najczęstsze jej objawy. Jakie są jej przyczyny oraz jak łagodzić jej objawy?
Szacuje się, że 70 procent ludzi dorosłych cechuje się nietolerancją laktozę. Występuje ona, gdy organizm nie wytwarza dostatecznej ilości enzymu o nazwie laktaza potrzebnego do strawienia laktozy, czyli cukru mlekowego.
Wiosna i lato to najtrudniejszy czas dla uczuleniowców, szczególnie tych którzy cierpią na alergie wziewne. Od wiosennego kwitnienia drzew, po letnie pylenie traw, na wysyp zarodników grzybów i pleśni skończywszy cierpią tysiące osób. Ale właściwie dlaczego?
Poprzez lizanie psy okazują swoim właścicielom szacunek i oddanie. Okazuje się, że takie „czułości" mogą mieć dobry wpływ na nasz układ odpornościowy.
Wraz ze wzrostem świadomości ludzi o wpływie pożywienia na stan organizmu, zwiększa się zainteresowanie produktami, które spełniają funkcje dodatkowe. Istnieją bowiem substancje spożywcze, które nie tylko mają bardzo korzystne działanie na poprawę stanu zdrowia, ale też zapobiegają chorobom. Przykładem tych produktów są niewątpliwie probiotyki.
Swędzenie oczu, nagła wysypka lub opuchlizna, kaszel oraz katar - te objawy doskonale zna każdy alergik. Jeśli sezonowo się pogłębiają, musisz uważać na dodatkowe, nieoczywiste zagrożenia - wskazuje Huffington Post. Oto pięć z nich.
Aż połowa z 12 mln Polaków, którzy są alergikami ma wyraźne objawy alergii. Bardzo duży odsetek z nich to osoby uczulone na roztocze – wynika z ostatnich badań ECAP – Epidemiologii Chorób Alergicznych. Jak radzić sobie z alergią na roztocze w naszych domach? Dla tych mikroskopijnych pajęczaków zima to czas, kiedy rozwijają się w naszych domach najintensywniej.
Pod hasłem "Nie jest jeszcze za późno" obchodzony jest 19 listopada Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). To schorzenie, które nieodwracalnie uszkadza płuca jest już trzecią przyczyną zgonów na świecie. O Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc niewiele wiemy, a tymczasem można jej skutecznie zapobiegać, a wcześniej wykrytą objąć odpowiednią terapią.
W nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. „Zyskujemy" wiec godzinę, ale szybciej będzie się robiło ciemno. Ci zaś, którzy cierpią na bezsenność lub inne zaburzenia snu, będą musieli ponownie zmierzyć się z próbą regulacji rytmu dobowego. Oto pięć wskazówek, które pomogą w przystosowaniu się do zmiany.
W dniach od 10 do 20 września w całym kraju, w ponad 100 ośrodkach i miejscach użyteczności publicznej będzie można wykonać bezpłatnie badanie spirometryczne. Będzie to możliwe w ramach Światowych Dni Spirometrii, których inicjatorem w Polsce są: Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz Wojskowy Instytut Medyczny.
Bezskutecznie starasz się zrzucić wagę? Wydaje ci się, że przestrzegasz zasad zdrowego żywienia, ale mimo to nie udaje ci się odchudzić? Być może za ten stan rzeczy odpowiadają inne czynniki i pomimo wysiłków, nie uzyskujesz spodziewanych efektów, bo nie bierzesz pod uwagę nieco mniej znanych uwarunkowań całego procesu.
Wypełnienia iniekcyjne skóry to coraz popularniejszy sposób na walkę z oznakami starzenia się. Jednak rządowi eksperci z USA ostrzegają, że może z tym wiązać pewne ryzyko dla zdrowia.
Aby uchronić się przed negatywnym oddziaływaniem kurzu i roztoczy, warto m. in. co roku wymieniać poduszkę, radzą uczeni z Kansas City Allergy & Asthma Associates.