Diabelski szpon (inaczej: hakorośl rozesłana, diabelski pazur, wilczy pazur) to pochodząca Południowej Afryki roślina, która zawdzięcza swą nazwę haczykowatemu owocowi. Jest polecana szczególnie seniorom, bo wykazuje bardzo efektywne działanie wspomagające leczenie chorób, na które zapadają najczęściej osoby starsze – stosowana jest w przypadku reumatyzmu zwyrodnienia stawów, czy bólu pleców.
Co dzień tysiące razy wdychamy i wydychamy powietrze. Niestety nikt z nas nie ma możliwości przebywania non stop w otoczeniu czystego świeżego powietrza, a wręcz przeciwnie, większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Kurz, pyłki, roztocza, dym, sierść zwierząt i szereg innych zanieczyszczeń stanowią więc niemal nasze naturalne środowisko, często groźniejsze dla zdrowia, niż to na zewnątrz.
Użądlenie osy, szerszenia czy też pszczoły może zakłócić nawet najbardziej udany wypoczynek, przeczytaj, co możesz zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz jak sobie z nimi radzić.
Truskawki są zapowiedzią lata. Pojawiają się na początku czerwca i towarzyszą nam do połowy lipca. Późniejsze odmiany mają również owoce pod koniec sierpnia i wczesną jesienią. Owoce te nie tylko pięknie pachną, wyglądają i smakują. Przede wszystkim są zdrowe i korzystnie wpływają na nasz organizm.
Ogólnopolski program edukacyjny „Przejmij kontrolę – Wygraj z astmą!” rozpoczyna się 7 maja br. Celem Programu jest wzmocnienie relacji lekarz – pacjent i zachęcenie tych grup do wspólnego wypracowania kontroli. Pomóc w tym mają nowe narzędzia.
Zdrowa, bogata w warzywa i owoce dieta może chronić przed alergiami skórnymi i oddechowymi- informują naukowcy.
Coraz częściej alergolodzy polecają osobom dorosłym hipoalergiczne produkty, powszechnie stosowane w pielęgnacji dzieci ze skłonnością do alergii.
Alergicy, a mowa ponoć o 1/4 społeczeństwa, powinni odetchnąć z ulgą kiedy tylko zakończy się czas pylenia drzew i traw. Kończy się dmuchanie w chusteczkę, wietrzenie mieszkań i bolesne ścieranie kurzu. Niestety na pole walki wkraczają wówczas grzyby pleśniowe i domowe roztocza. Najczęściej mali wrogowie czają się w pomieszczeniach, gdzie brak dobrej wentylacji i gdzie gromadzi się para wodna. Rajem dla nich są kuchnie, łazienki, piwnice i inne zawilgocone wnętrza.
Brzmi to dziwnie, ale tak jest, niektórzy mają alergię na różne metale, z jakich zrobiona jest biżuteria. Trzeba więc wziąć to pod uwagę przy wyborze kolczyków, pierścionka a nawet ślubnej obrączki.
Około 60 proc. dorosłych Polaków cierpi na stres oraz zaburzenia lękowe przeplatane okresami depresji sezonowej. Ponad 40 proc. ma kłopoty z zaśnięciem i trudności z koncentracją uwagi następnego dnia. Prawie 2 miliony z nas choruje na serce. Większa cześć społeczeństwa lekceważy objawy, które wysyła organizm, uważając, że "to minie", a w wiecznym stresie żyją dzisiaj wszyscy. Najczęściej dopiero w szpitalu – większość pacjentów uzmysławia sobie, że można skutecznie zapobiegać wielu chorobom i dolegliwościom.
Część z ampułek popularnego leku przeciwalergicznego - corhydronu, zawiera bardzo silny specyfik używany podczas operacji, którego zażycie może doprowadzić nawet do śmierci. Pomyłka nastąpiła w firmie Jelfa, która jest producentem obu leków. Ministerstwo Zdrowia apeluje do wszystkich chorych o odnoszenie posiadanego leku do aptek. Pod żadnym pozorem nie można go zażywać.
Nowy sposób kontrolowania alergii może zapewnić długoterminową ulgę od problemów związanych z wysoką gorączką. Dotychczas znaczące efekty można było uzyskać w tym zakresie poprzez zastrzyki wykonywane raz, bądź dwa razy w tygodniu przez trzy do pięciu lat. Obecnie wystarczy 6 cotygodniowych zastrzyków.
Po śmierci aktorki Ewy Sałackiej, która zmarła z powodu reakcji alergicznej po ukąszeniu osy wielu ludzi wpada w panikę związaną z ukąszeniami owadów. Lekarze przypominają osobom uczulonym o konieczności posiadania przy sobie odpowiednich leków. Według lekarzy, co dziesiąty Polak nie wie jednak, że jest uczulony na ukąszenia owadów.
Na półkuli północnej naszego globu niedługo zacznie się wiosna. Słońce, cieplejsze i dłuższe dni, budząca się do życia natura – nie wszyscy ludzie mieszkający w chłodniejszym klimacie cieszą się jednak z wiosny. Dlaczego? - Bo są alergikami i co roku o tej samej porze dostają kataru, kichają i leci im z nosa...