Jest ich miliony, żyją w każdym kącie naszego domu. Łyżeczka kurzu zawiera ich prawie 1000, łóżko 10,000. Najwięcej mieści się w dywanach, materacach, poduszkach, kołdrach i pluszowych misiach.
Cechą charakterystyczną skóry naczynkowej jest kruchość i wrażliwość, tak na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często występują u alergiczek. Pękanie naczynek może być też związane ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów.
Trwa ogólnopolski program edukacyjny „Teva - 360 stopni dla zdrowia”, którego celem jest ułatwienie pacjentom dostępu do badań profilaktycznych. W ramach programu, na przełomie czerwca i lipca mieszkańcy 7 miast Polski będą mogli wykonać bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu we krwi, oznaczyć BMI (Body Mass Index) oraz wykonać badanie spirometryczne, pozwalające zdiagnozować choroby płuc.
Rozpoczyna się ogólnopolska akcja edukacyjna „Twoja skóra bez tajemnic”. Celem kampanii jest zachęcenie do wizyt u dermatologa w celu rozpoznania typu skóry oraz właściwych sposobów pielęgnacji, tak aby zapewnić jej piękno i zdrowie.
Choroby wywołane przez alergeny, w tym astma o podłożu alergicznym, stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. W związku z tym musiała powstać nowa dziedzina medycyny zajmująca się tym problemem - alergologia.
Dla wielu osób łazienka to zaciszne miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Zanurzenie ciała w głębokiej wannie wypełnionej gorącą wodą z odrobiną piany jest wspaniałym sposobem na udane zakończenie dnia.Łazienka to pomieszczenie, w którym domownicy dbają o codzienną higienę, jednak często nie są świadomi tego, że jest to także miejsce, w którym wilgoć i ciepło tworzą idealne warunki do rozwoju alergizujących pleśni, roztoczy oraz karaluchów. Zachowanie czystości w łazience oraz systematyczne eliminowanie drobnoustrojów są niezwykle istotne, szczególnie dla osób, które cierpią na alergię.
Garderoba to miejsce, gdzie domownicy bywają kilka razy dziennie. Tu zaglądamy tuż po przebudzeniu, zmieniamy ubiór po południu, układamy odzież przed wieczorną kąpielą. W przypadku osób cierpiących na alergię, wizyty w garderobie mogą być przyczyną kłopotliwego kataru czy wysypki na skórze. W szczególności uczuleniowcy nie mogą dopuścić, aby ich szafa stała się siedliskiem kurzu i roztoczy. Dbanie o ubrania oraz odpowiednie zaaranżowanie pomieszczenia, w którym są przechowywane, jest bardzo ważnym elementem zapobiegania objawom alergicznym.
Salon to miejsce, gdzie gromadzi się cała rodzina. Jego charakter określają zarówno osoby, które w nim przebywają, jak również przedmioty otaczające domowników: dekoracje, pamiątki, zapachy, muzyka. Integracja „w kręgu domowego ogniska” - bardzo istotny element łączący pokolenia – najczęściej odbywa się właśnie w „dużym pokoju”. Duża przestrzeń, ciepłe kolory, przytulny wystrój wnętrza nie wystarczy, by zapewnić rodzinie zasłużony wypoczynek – szczególnie gdy przynajmniej jeden z domowników jest alergikiem. Aby zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów alergicznych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, należy już w momencie aranżacji salonu zastosować odpowiednie rozwiązania.
Na początku pojawia się swędzenie, później ból, szczególnie wyczuwalny przy jedzeniu. Z czasem zaczyna cieknąć ropa, a później zaczynamy gorzej słyszeć. To „ucho pływaka” - tak potocznie jest nazywane zapalenie ucha wewnętrznego.
Chrapanie to popularna dolegliwość, stanowi jeden z najczęstszych powodów przerywania snu. W Polsce chrapie około siedmiu milionów osób, tzn, że niemal czternaście milionów jest narażonych na stres z tego powodu i kłopoty ze snem.
Diabelski szpon (inaczej: hakorośl rozesłana, diabelski pazur, wilczy pazur) to pochodząca Południowej Afryki roślina, która zawdzięcza swą nazwę haczykowatemu owocowi. Jest polecana szczególnie seniorom, bo wykazuje bardzo efektywne działanie wspomagające leczenie chorób, na które zapadają najczęściej osoby starsze – stosowana jest w przypadku reumatyzmu zwyrodnienia stawów, czy bólu pleców.
Co dzień tysiące razy wdychamy i wydychamy powietrze. Niestety nikt z nas nie ma możliwości przebywania non stop w otoczeniu czystego świeżego powietrza, a wręcz przeciwnie, większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Kurz, pyłki, roztocza, dym, sierść zwierząt i szereg innych zanieczyszczeń stanowią więc niemal nasze naturalne środowisko, często groźniejsze dla zdrowia, niż to na zewnątrz.
Użądlenie osy, szerszenia czy też pszczoły może zakłócić nawet najbardziej udany wypoczynek, przeczytaj, co możesz zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz jak sobie z nimi radzić.
Truskawki są zapowiedzią lata. Pojawiają się na początku czerwca i towarzyszą nam do połowy lipca. Późniejsze odmiany mają również owoce pod koniec sierpnia i wczesną jesienią. Owoce te nie tylko pięknie pachną, wyglądają i smakują. Przede wszystkim są zdrowe i korzystnie wpływają na nasz organizm.
Ogólnopolski program edukacyjny „Przejmij kontrolę – Wygraj z astmą!” rozpoczyna się 7 maja br. Celem Programu jest wzmocnienie relacji lekarz – pacjent i zachęcenie tych grup do wspólnego wypracowania kontroli. Pomóc w tym mają nowe narzędzia.