Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii ma ulubione danie, które co tydzień jadasz w stołówce? Czy w czasie wyjść na kolację z partnerem brakuje Ci informacji na temat składników lub wartości odżywczej zamawianych potraw?
To trawestacja fragmentu piosenki zespołu Piersi, tytuł utworu mógłby jednak posłużyć za hasło kampanii prozdrowotnej, okazuje się bowiem, że pocałunki działają leczniczo oraz spełniają inne pożyteczne funkcje...
Alergia ma ogromny wpływ na jakość życia milionów ludzi, którzy się z nią zmagają. Utrudnia normalne funkcjonowanie i ogranicza swobodę. Nie bądźmy zniewoleni alergią, ale znajdźmy sposób radzenia sobie z nią i jej objawami.
Sezon grypy trwa. Kolejki do lekarzy rosną. Wielu ludzi ratuje się wzmacniającymi suplementami i innymi tradycyjnymi sposobami uniknięcia choroby. Niełatwo jednak ochronić się przed zarażeniem, gdy wokół wszyscy kaszlą, kichają i pociągają nosem. Szczególnie trudne zadanie w zakresie profilaktyki mają alergicy, okazuje się bowiem, że osoby cierpiące na astmę alergiczną, są bardziej narażone na zachorowanie na grypę.
Choroby alergiczne należą do jednych z najczęściej występujących schorzeń współczesnej cywilizacji. Jak pokazują badania, alergia dotknęła już ok. 10-30% populacji. Niewykryta alergia może być nie tylko uciążliwa, ale również niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.
W dniach 6 - 14 maja na terenie województwa małopolskiego odbywać się będą "Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje alergologiczne, gastrologiczne, urologiczne i kardiologiczne. Podczas "Dni Dobrych Nawyków" pacjenci będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistą i uzyskania odpowiedzi na swoje pytania. Uczestnicy spotkań otrzymają bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne, pokazujące, jak walczyć ze złymi nawykami i na co dzień troszczyć się o zdrowie.
Pyły wulkaniczne, unoszące się nad terytorium Polski, nie stanowią obecnie zagrożenia dla zdrowia ludności - twierdzi Ministerstwo Zdrowia.
Na Islandii wybuchł wulkan Eyjafjallajökull. Pył, który dostał się do atmosfery w wyniku tej erupcji, zatrzymał ruch samolotowy w wielu krajach europejskich. Eksperci WHO ostrzegają jednak, że może mieć również konsekwencje dla zdrowia ludzi.
Alergiczny nieżyt nosa dotyka co trzeciego Polaka. Objawy, które towarzyszą tej dolegliwości, szczególnie wiosną, łatwo pomylić z przeziębieniem. Dlatego warto wiedzieć, jak je prawidłowo rozpoznawać i kontrolować.
W dniach 18 - 20 marca na terenie województwa małopolskiego i śląskiego odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje alergologiczne, gastrologiczne, kardiologiczne oraz urologiczne.
Leki antyhistaminowe H1 starszej generacji, wykorzystywane jako środki przeciw alergii, mogą być niebezpieczna dla zdrowia człowieka - czytamy w nowym raporcie opublikowanym w czasopiśmie Allergy. Raport sporządzony przez ekspertów z finansowanej ze środków unijnych Globalnej Europejskiej Sieci ds. Alergii i Astmy (GA2LEN) oraz Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI) poddaje w wątpliwość zasadność utrzymywania dostępności bez recepty leków antyhistaminowych H1.
Pościel, podobnie jak wiele innych produktów, również może stanowić przyczynę wystąpienia reakcji alergicznych. Jeśli podczas snu odczuwa się dolegliwości takie jak: kichanie, łzawienie oczu lub zauważy się swędzącą wysypkę, to znak, że problem należy zgłosić lekarzowi - najlepiej alergologowi. Za pomocą specjalnych testów ustali, czy nocny dyskomfort nie wynika z kontaktu z alergenami znajdującymi się w pościeli.
Są w mieszkaniu takie pomieszczenia, w których na co dzień gromadzi się para i wilgoć. To przede wszystkim kuchnia, łazienka i pralnia. Jak możemy poradzić sobie z parą, która osadza się na oknach, ścianach i sprzętach domowych?
W czasach, kiedy półki w drogeriach i aptekach uginają się pod ciężarem kosmetyków, kiedy ze wszystkich stron atakują reklamy cudownych środków, które uleczą nasze dolegliwości i pozwolą zachować młodość, niełatwo znaleźć kosmetyk naprawdę skuteczny.
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy ci, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numery służąca w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osobami poszkodowanej.