6 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Święto celebrowane jest także 6 lipca, a na 28 grudnia ustanowiono Międzynarodowy Dzień Całowania.
Wraz ze zbliżaniem się lata pechowcy, którym doskwiera alergia na pyłki, będą trzymać w pogotowiu swój ekwipunek obronny, a wyniki nowych badań mogą pomóc im obrać lepszą taktykę, dzięki wskazaniu które z pyłków są najgroźniejsze.
Dotyka coraz więcej ludzi na świecie, zyskała miano choroby cywilizacyjnej, wykryć ją można prawie u co drugiego Polaka. To alergia. Czy w naszym ‘sterylnym’ świecie nasyconym chemią, zanieczyszczeniami i antybiotykami można się ustrzec przed tą chorobą? Jak ją rozpoznać i leczyć radzi dr n. med. Marzena Gajewska, alergolog z Centrum Medycznego Enel-Med i członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio wykazali, że spożycie kofeiny może znacznie zwiększyć zdolność oka do wytwarzania łez, a więc wspomaga leczenie zespołu suchego oka.
Molibden działa jako kofaktor dla wielu ważnych enzymów potrzebnych dla odżywiania się, płodności i odporności.
Wysypki, rumień, zmiany łuszczycowe i wiele innych problemów ze skórą mogą sygnalizować nietolerancje pokarmowe. Często mylone z alergią, nie tylko wpływają na wygląd i zdrowie naszej cery, ale obniżają kondycję organizmu i psują samopoczucie. Jak je wytropić i dlaczego warto? Odpowiada dietetyk Centrum WellDerm.
Właściwe dbanie o skórę hamuje powstawanie oznak starzenia się i zapobiega rozmaitym dolegliwościom. Każdy rodzaj cery wymaga jednak odmiennej pielęgnacji, cera wrażliwa zaś ma szczególne „potrzeby". Na ten rodzaj skóry ogromny wpływ ma nasz styl życia i używane kosmetyki. Konieczna jest jej ochrona przed słońcem i mrozem oraz odpowiednie nawilżanie i zapobieganie podrażnieniom.
Pod koniec zimy mamy nadzieję, że wszystkie dolegliwości miną lub choćby zelżeją. Wiosna kojarzy się z odrodzeniem i lepszym samopoczuciem. Niestety, czasem bywa wręcz przeciwnie. Co można zrobić, gdy zamiast porcji energii, wraz z wiosennym słońcem przychodzi do nas zmęczenie i apatia?
Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego. Warto wykorzystać zimowe słoneczne i mroźne dni, by pozbyć się tych alergenów z dywanu, narzuty, koca czy pościeli.
Nie możesz zrzucić nawet kilograma, katując się coraz bardziej ostrymi dietami i wprowadzając drakońskie wyrzeczenia na talerzu? Problemy ze spadkiem wagi mogą być niepokojącym sygnałem dotyczącym naszego stanu zdrowia i kondycji organizmu. Sprawdź, co może być tego przyczyną.
Dom pachnie piernikami, na patelni smaży się karp, a w wazie czeka już zupa grzybowa. Jednak nie wszyscy mogą się cieszyć w pełni smakiem Świąt. Alergików nawet Boże Narodzenie nie zwalnia z ostrożności w wybieraniu potraw. A uważać powinniśmy wszyscy, bo często nie zdajemy sobie nawet sprawy ze swojej wrażliwości na niektóre produkty.
Około 10 % osób na świecie ma uczulenie na kosmetyki. Możliwość doboru każdego składnika, idealne dopasowanie do osobistych potrzeb i hipoalergiczność to cechy, dzięki którym kosmetyki recepturowe górują nad masowo wytwarzanymi produktami.
14 października przeprowadzona jest ogólnopolska akcja badań spirometrii. Badania staowią część akcji Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, przeprowadzanej w ramach obchodów Polskiego Dnia Spirometrii.
Wysiłki zmierzające do zgubienia nadmiaru kilogramów mogą okazać się bezskuteczne, jeśli zażywa się jednocześnie określone leki. Zarówno powszechnie dostępne farmaceutyki bez recepty, jak i te przepisywane przez lekarzy mogą sprawić kłopoty z nadwagą.
Z wewnętrznej kory tropikalnych winorośli znanych jako Koci Pazur (Vilcacora) przygotowywane są ekstrakty, herbata i kapsułki. Vilcacora została poddana rozmaitym badaniom laboratoryjnym, które wykazały jej skuteczność w łagodzeniu szeregu chorób.