Jak zachować witalność osób starszych? To ważny problem, biorąc pod uwagę fakt, że sprawność ruchowa człowieka z wiekiem maleje. Dlatego o kondycję fizyczną powinien dbać każdy senior – to pomoże mu wpływać na samopoczucie i zdrowie – przekonują eksperci i organizatorzy kampanii społecznej „Zdrowi Wiekowi”.
Badania przeprowadzone w Szwecji wskazują, że aktywne życie, nawet bez regularnego treningu, jest związane z lepszym zdrowiem serca.
Dziś w Krakowie oficjalnie rozpoczyna swoją działalność Instytut Jakości Życia Seniorów. Powołanie do życia Instytutu przypada na Ogólnopolski Dzień Seniora – celem jest bowiem zwrócenie uwagi na kwestie związane z osobami starszymi, a przede wszystkim na dobre praktyki, które mają wpływ na podwyższenie standardu życia seniorów w Polsce.
Wsparcie pacjentów cierpiących na autoimmunologiczne choroby zapalne w zwiększaniu szans na utrzymanie aktywności zawodowej, co prowadzi do poprawy jakości ich życia – to główny cel projektu „Zwyczajnie Aktywni”. Do chorych walczących ze wspomnianymi chorobami należą zmagający się z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit (NZJ).
Jesienna aura nie napawa nas optymizmem. Deszcz, wiatr i chłód sprawiają, że chętniej zasiadamy przed telewizorem czy komputerem, zamiast korzystać ze spacerów. Nasz zapał do podejmowania aktywności fizycznej znacznie spada. Zamiast narażać się na spadek kondycji i gorsze samopoczucie, warto zadbać o siebie i utrzymać organizm w dobrej formie, pomimo niesprzyjającej pogody.
Już we wrześniu Wrocław stanie się na kilka dni Miastem Seniorów. W stolicy Dolnego Śląska po raz kolejny odbędą się Dni Seniora - Wrocław 2013. Tegoroczne atrakcje zapowiadają się wyjątkowo, a ich różnorodność sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Młodość to stan umysłu, a nie opis metrykalny. Starzejemy się, gdy sobie na to pozwalamy. Wiek 50 plus minus to najlepszy czas na realizację swoich marzeń, rozwijania hobby, a przede wszystkim pora na zainteresowanie się swoimi potrzebami.
Ostatnio zapanował na całym świecie trend na zdrowy styl życia. Celebryci fotografują się, jak ćwiczą na siłowni, biegają czy jeżdżą konno. Podsumowując, można powiedzieć, że wszelka aktywność jest jak najbardziej pożądana. Co zrobić, by zdrowy tryb życia nie stał się dla nas chwilowym kaprysem? Jak wytrwać w swoim postanowieniu ? To wcale nie jest takie trudne!
Coraz większa liczba Europejczyków żyje dłużej. Wedle przewidywań do roku 2050 liczba obywateli UE powyżej 65 roku życia ma wzrosnąć o 70%, a liczba tych powyżej 80 lat o 170%. To stwarza poważne wyzwania - zaspokojenie nasilającego się zapotrzebowania na opiekę zdrowotną oraz dostosowanie systemów opieki zdrowotnej do potrzeb starzejącej się populacji i zapewnienie zrównoważonej opieki społecznej przy zmniejszonej sile roboczej.
Coraz więcej osób cierpi na na powakacyjną depresję. Eksperci monsterpolska.pl radzą jak radzić sobie z tęsknotą za odpoczynkiem, który zbyt szybko się dla nas skończył.
Dziewięcioro braci i sióstr z Sardynii, którzy mają łącznie 818 lat, zostało oficjalnie uznanych przez Guinness World Records za najstarsze na świecie rodzeństwo cementując w ten sposób reputację śródziemnomorskiej wyspy jako krainy długowieczności.
Czy ludzie faktycznie dzielą się na urodzonych szczęściarzy i wiecznych pechowców? I czy słusznie mówi się, że to los się do nas uśmiecha, a nie na odwrót? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w „Kodzie szczęścia”, którego autorem jest Richard Wiseman, profesor uniwersytetu w Hertfordshire, specjalista od psychologii oszustwa, a także praktykujący iluzjonista.
Wbrew stereotypom życie osób starszych nie musi być mało interesujące i trudne. Gdy dzieci opuszczą rodzinne gniazdo, a praca nie jest już codziennym obowiązkiem, zyskuje się bowiem czas na rozwój zainteresowań, realizowanie marzeń, podróże, czy rozrywkę i zawieranie znajomości. Emerytura może być najlepszym czasem w życiu człowieka.
Wiosenny zastrzyk energii skłania do większej aktywności nawet najbardziej opornych amatorów sportu. Znikają zimowa chandra i zniechęcenie. Niejednokrotnie dziwimy się samym sobie, że przypływ energii tak bardzo chcemy wykorzystać, męcząc się i pocąc. Z uśmiechem polerujemy rower i kompletujemy strój do joggingu. Tymczasem z danych GUS wynika, że prawie 45% Polaków określa siebie jako „tylko trochę aktywnych”. Może już czas na pierwsze wiosenne i bardziej intensywne treningi?
Nowoczesna Babcia, nie założy kapcia, woli getry od spódnicy, gdy zje ciasto, zaraz ćwiczy... To słowa popularnej piosenki, którą śpiewają dzieci specjalnie na Dzień Babci. Współczesna babcia jest aktywną kobietą, uprawia sport, dba o siebie i zdrowo się odżywia. Śledzi najmodniejsze trendy, surfując w Internecie. Z wdziękiem prezentuje się w zmysłowej czerwieni od Valentino, angielskim kostiumie czy sportowym dresie i adidasach.