Doktor Walter Watson, znany jako "Papa Doc", odebrał ponad 18.000 porodów w swojej wieloletniej praktyce lekarskiej. W zeszłym miesiącu obchodził setne urodziny, ale nadal regularnie przyjmuje pacjentów w klinice, dla której pracuje. Ustanowił tym samym osobliwy rekord - jest najstarszym aktywnym zawodowo lekarzem.
Liczby w zbiorze danych 2008 EU-SILC (Statystyki Wspólnoty w sprawie dochodów i warunków życia) pokazują, że Europejczycy w wieku od 65 lat są zagrożeni wyższym odsetkiem ubóstwa (19%) w porównaniu do średniej dla całej populacji (17%). Wyniki 27 państw członkowskich znacznie się między sobą różnią - i tak na Litwie odsetek osób starszych zagrożonych ubóstwem jest najwyższy (51%) a na Węgrzech najniższy (4%). Statystyki te i wynikające z nich wnioski zostały opublikowane w informatorze przygotowanym przez Europejskie Centrum Polityki Społecznej i Badań (ECSWPR) w Austrii.
Wkrótce po przybyciu do szpitala (po raz pierwszy w życiu) zmarła najstarsza pracownica Wielkiej Brytanii, Connie Brown. Miała 102 lata.
Według opublikowanego w tym tygodniu w Wlk. Brytanii raportu, poziom stresu osiąga szczyt w wieku około 50-55 lat, po czym spada wraz ze zbliżaniem się do emerytury. Napisano w nim również, że stres związany z pracą może utrzymywać się jeszcze na emeryturze.
Co robi większość z nas między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem? Pracuje. Niewielu Polaków zdecydowało się na urlop, aż 84% idzie do pracy w czasie tzw. przerwy świątecznej.
Ogłoszono laureatów konkursu "Praktyki przyjazne pracownikom 50+", którego organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii. Nagradzane są w nim firmy, które w sposób szczególny wspierają osoby po 50 roku życia na rynku pracy, oferując im szkolenia i kompleksowe wsparcie.
Rozstrzygnięto konkurs na najstarszego pracownika w Polsce pod hasłem „Stary człowiek i może pracować". Akcję przeprowadziły Gazeta Wyborcza oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan". Wygrał Feliks Grejciun, 95 letni kaletnik z Częstochowy.
Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale też niżej cenią swoją pracę. Już na etapie poszukiwania zajęcia mają mniejsze oczekiwania finansowe. Nie zmienia tego ani wiek, ani poziom zajmowanego stanowiska - wynika z analizy oczekiwanych wynagrodzeń użytkowników serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl.
Regionalne Centrum Promocji i Informacji dla Kobiet organizuje na bezpłatne szkolenie: „Jesteś kobietą" dla pań z powiatu tarnobrzeskiego. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 6 - 7 listopada 2009 w Woli Ocieckiej.
Walter Breuning, zapytany o sekret długowieczności, odpowiada skromnie, że nie ma w tym żadnej tajemnicy. Chętnie dzieli się wskazówkami, które - jego zdaniem - mogą pomóc długo żyć.
Większość obecnych pięćdziesięciolatków nie miało problemów z pierwszą pracą. Po ukończeniu szkoły (zawodowej, średniej, czy wyższej) zwykle zajmowali przeznaczone dla danego zawodu stanowiska. Źle widziana była wręcz częsta zmiana pracy. Czasy diametralnie się jednak zmieniły, a wraz z nimi rynek pracy. Dziś ci, którzy mają kilkadziesiąt dekad nierzadko muszą lub chcą próbować sił przejawiając nową aktywność zawodową.
Walter Breuning otrzymał miano najstarszego mężczyzny na świecie po śmierci 113-letniego Brytyjczyka Henry'ego Allinghama. Niedawno obchodził 113 urodziny i z tej okazji postanowił wygłosić mowę. W zasadzie jego wystąpienie składało się ogólnych sądów na temat świata, życia, natury ludzkiej. Oto niektóre z nich.
Sędziwa Astrid Thoenig spędza jesień swojego życia wykonując pracę biurową. Nie wyobraża sobie życia na emeryturze.
Zapewnienie pracy dla osób starszych znajduje się na czele listy rekomendacji, jaką sporządzili uczestnicy Światowego Forum Gospodarczego (World Economic Forum) wobec ekonomicznych wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństw.
„W rozwoju zawodowym ludzi chorych dużą rolę odgrywają pracodawcy", powiedziała doc. Joanna Meder, ekspert programu „Odnaleźć siebie" - Według badań CBOS, ponad 80% Polaków jest przekonanych, że osoby dotknięte chorobą psychiczną są traktowane na rynku pracy gorzej niż osoby zdrowe.