Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ogłosił III Małopolski Plebiscyt "Poza Stereotypem" - Senior Roku 2008. W plebiscycie wybierana jest najciekawsza postać starszego pokolenia ubiegłego roku.
Od 2006 r. we wrocławskim oddziale PTTK działa Wrocławski Integracyjny Klub Kajakowy Osób Niepełnosprawnych KAPOK. Jego celem jest popularyzacja kajakarstwa turystyczno-rehabilitacyjnego, między innymi wśród seniorów. Klub organizuje spływy i regaty, a wspólnie ze Stowarzyszeniem „Drzwi do Europy”, zorganizował nad Odrą przystosowaną dla niepełnosprawnych i seniorów wypożyczalnię kajaków.
4 i 5 czerwca w Gdyni odbędzie się konferencja zatytułowana "Zawsze Aktywni". Jej tematem będzie aktywność fizyczna i umysłowa osób w podeszłym wieku. Pomysłodawcą spotkania jest Komisja Sportu Związku Miast Bałtyckich, a prelekcje wygłoszą przedstawiciele pięciu krajów europejskich: Szwecji, Finlandii, Danii, Niemiec i Norwegii.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza pierwszy ogólnopolski konkurs „Praktyki przyjazne pracownikom 50+". Jego celem jest promocja dobrych praktyk zarządzania wiekiem wśród polskich firm i instytucji rynku pracy.
Od przyszłego tygodnia WCS zaprasza wszystkich „Pasjonatów" do udziału w nagrywaniu audycji dźwiękowych panelu „Seniorita". Wezmą w nich udział osoby opowiadające o swoich pasjach: tych obecnych i tych z przeszłości.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja „Szanujmy Godność Człowieka" zapraszają na wykład dr Alicji Klich - Rączki „Problemy z pamięcią - pochodna wieku czy stylu życia?" Spotkanie, które odbędzie się 4 marca jest częścią programu Szkoła @ktywnego Seniora.
W Krakowie zainicjowano „Krakowski pakt dla seniorów" - program społeczny Gminy Miejskiej Kraków ukierunkowany na całościowy rozwój, integrację i aktywizację krakowskich seniorów.
Na warszawskim Żoliborzu posiadający specjalne karnety seniorzy mogą w wybranych restauracjach i kawiarniach kupić kawę lub herbatę za złotówkę. Akcja wymyślił żoliborski Ośrodek Pomocy Społecznej, a chcą ją u siebie zaszczepić także Sopot i Sochaczew – pisze Gazeta Wyborcza.
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na warsztaty tańca i pieśni, które są częścią realizowanego przez MPB projektu „Nasze miejsce, nasza ławeczka”. Zajęcia odbędą się styczniu i lutym br.
Kilka dni temu we Wrocławiu ruszyło radio internetowe tworzone przez seniorów. Do tej pory na stronie internetowej zamieszczono cztery audycje, ale seniorzy zgłaszają już propozycje na następne. Będą to między innymi bajki czytane przez seniorów najmłodszym mieszkańcom Wrocławia.
W poniedziałek, 8 grudnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się Małopolska Seniorada organizowana przez Towarzystwo Polsko - Niemieckie w Krakowie oraz WBP. Weźmie w niej udział m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu opublikowały wnioski z programu „Same plusy. Wolontariat 50 +”, który był realizowany w Elblągu i powiecie elbląskim w okresie od września 2006 roku do grudnia 2007 roku. Zdaniem organizatorów wnioski z realizacji projektu są pozytywne, bo udało się zwrócić uwagę opinii publicznej na ogromny, cały czas niewykorzystywany potencjał osób 50+ dla działań społecznych.
"Babcia ucząca, babcia ucząca się" – to hasło przewodnie imprezy zorganizowanej przez władze Warszawy z okazji Dnia Babci.
Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku „Aktywny Trzeci Wiek”, organizowana w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, planowana jest w terminie 11-12 września w Płocku.
Napływają pierwsze zgłoszenia w Plebiscycie na Seniora Roku 2006. Nie wolno nam zdradzić nazwisk kandydatów do tytułu, aby nie być posądzonym o promowanie kogokolwiek. Wszystkim naszym czytelnikom przypominamy natomiast, że zostało jeszcze trochę czasu, aby wśród znajomych znaleźć osoby godne tego zaszczytnego miana.